Професія майбутнього, якій не страшна криза

Протягом березня ми уважно відслідковували скорочення підприємств, припинення роботи певних галузей, зміну діяльності людей та перекваліфікацію. В більшій мірі закривався малий бізнес, власники якого виїжджали за кордон, а також великі підприємства близькі до фронтової лінії або на окупованих територіях. Це все спричинило розвиток кризи у країні.

Незважаючи на всі обставини, єдиною сферою яка не тільки була стабільною в цей період, це IT. Не зважаючи на суттєву міграцію як всередині країни, так і поза її межі, 83% співробітників зберегли свої робочі місця та змогли працювати в більш безпечних містах країни. Ті ж, хто втратив роботу змогли знайти нові місця впродовж наступного місяця.

Чому IT-сфера така стабільна?

Оскільки більшість замовників у IT-сфері є іноземцями з Європи та Америки, то ці проєкти не торкнулись тимчасового припинення діяльності. Можливість працювати віддалено також допомогла адаптуватися до подій, віддалитись від зони активних бойових дій чи продовжувати роботу в компанії із-за кордону.

Завдяки тому, що IT-компанії в більшості працюють на експорт послуг, вони змогли принести Україні другу за об’ємом експортну частку після аграрної промисловості. IT була не тільки найбільш стабільною на початку кризи, а навіть збільшила об’єми послуг та оберту грошей.

Яка ситуація сьогодні?

Нещодавно Міністерство фінансів презентувало розподіл бюджету на наступний рік, де значна частина коштів виділена на розвиток інформаційних технологій. Також IT-сфера стала складовою частиною фінансування відбудови України після перемоги.Такий стан подій надає впевненість у подальшому розвитку цієї сфери.

Нині зростає і інтерес до всіх професій IT-сфери. Все більше юних людей обирають навчання у вузах за фахом програміста та суміжних до інформаційних технологій професій. Попит на ці факультети в 2022 році зріс на 32% по відношенню до 2021 року.

Яку професію обирають сьогодні?

Дедалі частіше надають перевагу новому напрямку в тестуванні – автоматизації ПЗ, оскільки навчатись цьому фаху достатньо швидко, а рівень заробітної плати на рівні розробника. Автоматизатор – це гібридний спеціаліст розробки та тестування. Він пише нове програмне забезпечення для тестування основної програми.

З більшості шкіл, які надають знання з автоматизації передову позицію займає IT Testing School, в якій викладають практикуючі викладачі з великим досвідом. Учні отримують знання, саме необхідні в роботі, а головне – актуальні, сучасні матеріали та інструменти.

Період навчання триває близько трьох місяців. Детальніше про програму курсу: www.it-testing-school.com/qa-automation, після якої студенти стають вже готовими до роботи спеціалістами з досвідом. Тобто мають перевагу серед конкурентів на ринку праці.

Автоматизація – це новий напрям розвитку тестування, за яким лежить майбутнє. Встигни приєднатись на початку, щоб стати лідером вже через декілька років. Реєструйся на наступний потік: https://it-testing-school.com/qa-automation.

Читайте новини першими
Back to top button