Оренда квартири як не бути ошуканим

Ні для кого не секрет, що оренда житла https://thecapital.com.ua/uk/arenda-kvartir-v-kieve/ – це завжди пов’язано зі складнощами. Самостійний пошук оренди квартири – це трудомісткий та повільний процес, а іноді й небезпечний. Без послуг професійного агента існує ризик бути обдуреним шахраями або винайняти квартиру, непридатну для життя, хоча на перший погляд все здавалося пристойним: як орендодавець, так і його пропозиція. Щоб захистити себе від шахраїв і не залишитися без грошей, важливо дотримуватися простих правил.

Хороша квартира не коштуватиме пару копійок

Оголошення, де показана дивовижна квартира з усіма зручностями, у чудовому районі https://thecapital.com.ua/uk/luchshie-rayony-kieva-reyting/ та щомісячною оплатою, яка набагато дешевша, ніж усі інші ринкові пропозиції – це очевидний обман. Якщо житло справді таке чудове, чому ніхто ще не орендував його? Звичайно, власник квартири не стане його знецінювати і віддавати за непристойно невелику суму.

Немає необхідності робити орендну плату заздалегідь на кілька місяців

Якщо орендодавець вимагає оплати за шість місяців або рік вперед і не йде на поступки, може бути каверза. Можливо, з квартирою щось не так – таргани, щури, пліснява на стіні, погані сусіди чи, можливо, власник взагалі не власник. Щоб не було причин тікати кудись невдовзі після переїзду, краще знайти варіант із щомісячним платежем.

Не можна орендувати житло, якщо немає документів на право власності власника

У цьому не може бути жодних сумнівів, без документів немає жодної угоди. Якщо цікавить оренда квартири, необхідно попросити власника або особу, яка представилася таким чином, подати документи, що підтверджують його права власності на квартиру, що орендується. Достойна людина не буде здивована таким проханням, а шахрай, швидше за все, буде обережний і навряд чи з’явиться на переговорах.

Також якщо орендодавець не зміг бути присутнім на укладанні угоди та надіслав свого представника, важливо перевірити справжність представленої довіреності. Краще зв’язатися з нотаріусом та уточнити, чи є виданий ним документ дійсним.

Нікому нічого не платити до підписання контракту

Передоплата є основою законної угоди. На ринку нерухомості передоплата провадиться у вигляді депозиту, гарантійного платежу або авансу. Шахраї використовують передоплату як найбільш поширену схему обману довірливих роботодавців. Якщо орендодавець вимагає оплатити будь-які послуги, передоплату чи щось ще до підписання договору оренди, швидше за все, це шахрай. Важливо уважно перевірити усі документи ще раз. Грамотна та ретельна перевірка позбавить шахраїв можливості обдурити.

Перевірити орендодавця

Якщо власник надто поспішає, нервується, просить якнайшвидше прийняти рішення, обіцяє здати житлову площу іншим, якщо жертва не зважиться прямо зараз, це привід бути обережним. Необхідно візуально оцінити, чи є людина адекватною. Шахраї перебувають під постійним стресом через страх зазнати впливу, тому вони повинні діяти швидко і не дозволяти жертві зрозуміти, що її обманюють. Звідси поспіх, агресія та нервозність поведінки. Під час огляду квартири корисно повідомити власника про намір спілкуватися з майбутніми сусідами. Достойна людина адекватно сприйматиме таке бажання, на відміну від шахрая. Знайомство з сусідами справді буде корисним, щоб отримати інформацію про минулих орендарів та власника.

Читайте новини першими
Back to top button