Музика – творчість, яка пройшла великий шлях до ідеалу

Вплив технологій на сучасну музику

Поява потужних комп’ютерів та нових технологій суттєво вплинула на розвиток музичної культури. Колись такі різні сфери інтелектуальної діяльності, сьогодні працюють разом, генеруючи неймовірні твори. музично-комп’ютерні технології наразі можуть легко доповнити, а можливо і змінити композитора, музикознавця, виконавця і педагога.

Комп’ютер і звук 

Дослідження з використанням електронних машин, що вміють генерувати звук, призвели до виникнення різноманітних підходів створення музики. Сформувалися нові стилі і музичні напрями. Новий звук, незвичайний і несподіваний для слухача, став цікавим інноваційним елементом у музиці. Багато відомих сучасних композиторів, створювали твори з використанням електронних інструментів:

  • Олів’є Мессіан, 
  • Карлхайнц Штокгаузен, 
  • Альфред Шнітке.

В багатьох комп’ютерних іграх та гральних автоматах присутня інноваційна музика. букмекерські контори також приваблюють нею до себе клієнтів. 

Сьогодні комп’ютер є важливим музичним інструментом і неодмінною частиною студії запису звуку. Термін «студія» асоціюється у молодого покоління з шоубізнесом і привертає увагу абітурієнтів до спеціальностей, пов’язаних із музично-комп’ютерними технологіями. 

Не виключено, що комп’ютерна музика знайде застосування в лікувальних процедурах. Доступність комп’ютерної техніки та зручність програмних засобів мають потенціал.

Історичний шлях

Вплив нових технологій на музику простежується протягом багатьох століть. Розвиток музики супроводжувався розвитком музичних інструментів та технологій їх виготовлення. З розвитком технологій деревообробки та металургії, музиканти досліджували вплив різних матеріалів на звучання інструментів. Спостерігалася залежність між породою дерева та характером звуку. 

За весь історичний шлях розвитку музики від винаходу ліри до сучасності, створили велику кількість різних музичних інструментів. Останні 150 років відзначилися особливим впливом нових технологій на інструменти: 

  • Струнні, зокрема гітара;
  • Клавішні;
  • Ударні.

З винайденням електрики люди почали застосовувати її у всіх сферах своєї діяльності, включаючи музику. Наприклад, електричні піаніно спроєктовані так, щоб зберігати стабільний звук без втрати гучності. Для цього використовувалися електромагніти, які вмикалися і притягували струну, коли вона доходила до них.

Нові технології продовжують впливати на музику, розширюючи можливості музикантів і відкриваючи нові горизонти для творчості.

Сучасні синтезатори є нащадками органу. З розвитком електроніки люди почали працювати над поліпшенням якості звучання інструменту. Поступово механічні генератори звукових коливань замінили мультивібраторами, а потім інтегральними мікросхемами.

Завдяки розвитку мікроелектроніки стало можливим отримувати на синтезаторах будь-який звуковий тембр. В сучасній популярній музиці інструмент став справжнім королем завдяки простоті використання. Зараз його використовують навіть ті, хто володіє виключно базовими навичками гри на фортепіано.

В останнє десятиріччя синтезатори отримали потужного союзника – комп’ютера. За допомогою спеціальних програм комп’ютер може відтворювати мелодії, схожі на гру на синтезаторі. Нещодавно з’явилися програмні семплери, що записують звукові зразки (семпли), призначені для певних нот, і використовують їх на синтезаторі. Тепер музикою може займатися навіть людина, яка не має навичок гри на інструменті, а володіє комп’ютерною грамотністю та креативністю. 

Читайте новини першими
Back to top button