МРТ хребта та головного мозку: переваги та головні показання

Обстеження на магнітно-резонансному томографі нового покоління є безпечним та високоінформативним. Воно дозволяє на початкових стадіях визначити різні відхилення із призначенням ефективного лікування.

Неінвазивна МРТ хребта ціна якої залежить від типу обстеження (звичайне або з введенням контрасту), призначається лікарем для виявлення проблем зі спиною та інших дегенеративних змін.

Особливості МРТ хребта

Інформативним та безпечним методом діагностики є обстеження на томографі, яке ґрунтується на дії магнітного резонансу. За показаннями можна обстежити весь хребет чи його відділу (шиї, грудей, попереку).

До особливостей діагностики хребта відносять таке:

  • швидке проведення процедури;
  • високоінформативність;
  • невеликий перелік обмежень;
  • ефективність;
  • відсутність болю.

Від якісної діагностики безпосередньо залежить постановка правильного діагнозу та розробка ефективного лікування. Тому з появою тривожної симптоматики необхідно звернутися до лікаря, який після огляду випише направлення на комплексне обстеження.

Про порушення хребта свідчать такі симптоми, як біль у спині, оніміння кінцівок. Для максимальної візуалізації може бути призначено діагностику з контрастуванням.

Спеціальний препарат вводиться внутрішньовенно та дозволяє на ранніх стадіях виявити пухлини невеликого розміру. Особливої ​​підготовки не потрібно, знімають всі металеві вироби та прикраси, щоб отримати чітке та деталізоване зображення хребта.

Показання та переваги МРТ головного мозку

Для здоров’я пацієнтів МРТ головного мозку безпечна та нешкідлива процедура. Вона показана у таких випадках:

  • сильні головні болі;
  • запаморочення;
  • порушення слуху та зору;
  • проблеми з пам’яттю;
  • зміна гіпофіза;
  • захворювання центральної нервової системи та ін.

Завдяки об’ємному зображенню можна визначити епілепсію, деменцію та інші захворювання мозку.

Магнітно-резонансна томографія призначається при підозрі на інсульт, порушенні кровообігу, запальних ураженнях, артеріальній гіпертензії, черепно-мозкових травмах та інших дегенеративних проблемах.

Незважаючи на низку переваг, є й обмеження. МРТ мозку не роблять при клаустрофобії, наявності імплантів та брекетів, тяжких соматичних станах пацієнтів, у перший триместр вагітності.

На консультації досвідчений лікар-рентгенолог детально розповість про особливості процедури, протипоказання та підготовку. МРТ проводиться лише за направленням лікаря. Особливої ​​підготовки не потрібно, якщо це обстеження без контрасту. Тривалість томографії в середньому займає до 30 хвилин та годину для процедури з контрастуванням.

Своєчасне звернення до спеціаліста допоможе виявити проблему та після діагностики пройти курс лікування. Обстеження на сучасному томографі не шкідливе для організму та не займає багато часу.

Читайте новини першими
Back to top button