Матчі та турніри з Dota 2
Вперше про кіберспортивну дисципліну Dota 2 почали говорити у 2011 році, і майже одразу вона стала однією з головних. На чемпіонських міжнародних турнірах призові фонди сягають мільйонів доларів. Саме тому ця дисципліна привертає увагу багатьох глядачів. І кожен із них мріє стати одним із кіберспортсменів. Формула перемоги досить складна, в основі є матчі. Всього в Dota 2 передбачено кілька їхніх типів, різниця залежить від режиму гри.
Різноманіття матчів
Якщо розглядати матчі в Dota 2, то їх можна поділити на турнірні та користувальницькі. Перший варіант передбачає ігри в міжнародних чемпіонатах, а другий ― доступний у самому клієнті гри. Поняття майже однакові, але є в них кілька відмінностей.
Формат турнірних змагань
Всього передбачається кілька форматів турнірних змагань, а саме:
- бо1 ― змагання до однієї перемоги;
- бо2 ― матч, що проводиться на двох мапах;
- бо3 ― боротьба до двох перемог;
- бо5 ― боротьба до трьох перемог.
Всі формати мають власні особливості. Матчі до однієї перемоги проводяться в турнірах, що мають формат Double-Elimination. Матчі бо2 є класичними та переважно характерні для групових етапів змагань. Найбільший розклад передбачений для змагань у форматі бо3. Вони проходять у регіональних лігах на DPC. Найексклюзивнішими вважаються матчі бо5. Вони проходять у рамках фінальної стадії турнірів.
Варіанти користувальницьких матчів
Якщо ви полюбляєте робити ставки на Dota 2 на користувальницькі матчі, то всі вони будуть мати формат бо1. Варто також зазначити кілька режимів ігор, а саме:
- All Pick. Користувачі мають можливість обрати будь-якого героя.
- Single Draft. Для вибору доступно лише три персонажі.
- All Random. Герой випадає випадковим методом.
- Random Draft. Вибір доведеться робити з героїв, що сформовані випадковим чином.
- Captains Mode. В матчах гравці мають можливість обрати 5 персонажів і 7 героїв заблокувати.
- Captains Draft. Кожна команда отримує капітана, який обирає та блокує різних персонажів.
- Turbo. Спеціальний режим, що передбачає збільшену кількість досвіду, золота та інших показників.
Вибір режиму відбувається в налаштуваннях гри. Додатково передбачаються рангові та не рангові матчі в Dota 2. В першому варіанті доступні моди All Pick, Captains Mode, Random Draft та Captains Draft. Можна обрати додатковий режим, що передбачає зміну правил ― Ability Draft. Тут гравці можуть надати своєму персонажу різні можливості. Якщо обрати режим All Random Deathmatch, то після програшу та смерті персонажа гравець отримує іншого, що випадає випадковим чином.
Загальні правила матчів у Dota 2
Всі матчі починаються стандартно. Окремі поєдинки проводяться за правилами, що залежать від типу та режиму змагання. Якщо був обраний користувальницький матч, то в усіх режимах, за винятком Captains Match, гравці спочатку обирають персонажів, після чого займають свої лінії та розпочинають гру. Є також режим капітана, коли актуальна стадія драфтів. Він характеризується наступними особливостями:
- Команди обирають по 5 героїв.
- Герої обираються по черзі за конкретною формулою.
- Кожна з команд має можливість заблокувати по 7 персонажів, що також відбувається по черзі.
Тобто, спочатку блокуванням займається Radiant, після чого право надається опоненту. Як тільки кожна з команд виконає по 2 блокування, вони розпочинають вибір персонажів.
Список майбутніх турнірів
Найближчим часом очікується кілька турнірів, а саме:
- ESL One Birmingham 2024. Пройде 22 квітня.
- PGL Wallachia S1. Призначений на 10 травня.
- DreamLeague S23. Пройде 20 травня.
- Mastercup SEA 2024. Відбудеться 24 травня.
- ESB Liga 2024 Tour 2. Призначений на 24 липня.
Призові фонди в турнірах варіюються від 500 тисяч до 1 млн доларів.