Користь та шкода денного сну — що радять експерти?

Наука доводить багато корисних властивостей денного сну. Так що, можливо, саме сьогодні варто подумати про додавання нової корисної звички до свого графіка. Науковці провели багато досліджень, щоб вивчити користь денного сну. Наприклад, короткочасна денна дрімота може покращити розумову працездатність, пам’ять, бадьорість, увагу та швидкість реакції. Також встановлено, що короткий сон протягом дня пов’язаний з підвищенням продуктивності та креативності. Деякі іноземні компанії вирішили використовувати цю користь, організовуючи в офісі спеціальні кімнати для сну.

Користь  — чому важливо відпочивати?

Мозок використовує сон для обробки інформації, зібраної протягом дня. З часом денний сон може поліпшити здатність розв’язувати проблеми. У сні мозок впорядковує і консолідує нову інформацію, що допомагає нам краще розуміти та вирішувати завдання. Це стосується й розробки кращих стратегій, щоб грати у казино через смс

Дослідження спеціалістів у цій області виявили, що люди, які спали вдень:

  • були менш роздратованими та імпульсивними;
  • покращили рівень своєї концентрації та ефективності при виконанні робочих завдань. 

Для тих, хто вчиться грати на музичних інструментах, такий сон може допомогти покращити нові моторні навички. Який кращий спосіб швидко зменшити рівень стресу? Віддати 20 хвилин денному сну! Це навіть може покращити настрій. Однак тривалий денний сон не має такого ефекту, лише короткий.

Також існує припущення, що денний сон пов’язаний зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань. Як вже було сказано, дослідження свідчать, що регулярний сон допоможе знизити кількість стресових гормонів. Саме це призведе до нормалізації артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Якщо людині важко заснути вдень, професор рекомендує спробувати прогресивну м’язову релаксацію або слухати релаксову музику. Головне — перед цим не забути поставити будильник. Адже корисним буде лише короткочасний сон.

Мінуси, про які варто знати

Довгий обідній сон, що триває понад 30 хвилин, може викликати в’ялість і дезорієнтацію, погіршуючи когнітивні функції до 30 хвилин. Споживання кофеїну після сну може допомогти зменшити цей ефект, бо кофеїн блокує аденозин — речовину, яка впливає на сон. Тривалий і пізній денний сон навіть може заважати нічному сну, роблячи процес засинання складнішим. Регулярне порушення циклу сну може призвести до депривації — недостачі задоволення потреби в сні. Людям віком 60+ років довгий денний сон, навпаки, може збільшити ризик виникнення серцево-судинних захворювань та принести велику кількість інших негативних наслідків.

Щоб максимізувати переваги та зменшити ризики, потрібно дотримуватись наступних порад. Перше — спати не довше 30 хвилин. Друге — дрімати до обіду, а не після. Третє — дрімати за 4-6 годин до нічного сну. Четверте, але не менш важливе — створювати сприятливе середовище. І останнє — необхідно боротися із денною сонливістю та знайти її основну причину. Найліпше у цьому може допомогти зменшення кількості випитого кофеїну або подовження нічного сну.

 

Читайте новини першими
Back to top button