Ключові особливості травматичної зброї

Травматична зброя як засіб самозахисту: ключові особливості

Спецпристрої для стрільби гумовими кулями в досвідчених руках здатні дати ефективну відсіч зловмиснику, але як і будь-яка інша зброя мають свої переваги, недоліки та особливості застосування. Відштовхуючись від їх розуміння, ви зможете вирішити, чи потрібен травматичний пістолет або револьвер саме вам, або варто продовжити пошук оптимального засобу самозахисту.

Головні особливості

Уражаючий елемент у випадку травматичної зброї – гумова куля. Вона не має суттєвої проникаючої здатності (при стрільбі з відстані більше 3,5 метрів). Через свою кулясту форму, малу вагу, а також той факт, що випускається вона з гладкого, а не нарізного ствола, її балістичні характеристики вкрай низькі. У сукупності з невеликою пороховою навіскою у травматичних патронах це визначає відносно коротку ефективну дальність застосування травмата – близько 7 метрів, у кращому разі (залежить від моделі спецпристрою та боєприпасу) – до 10 м.

Також слід враховувати, що зупинити нападника з першого пострілу навіть за вдалого влучання навряд чи вдасться. Спецпристрій не завдає важкого фізичного ураження і не має серйозної зупиняючої дії. Травмат залишає великі болючі гематоми, але щоб зламати волю нападника, потрібно кілька купних влучень за дуже короткий проміжок часу.

Основні переваги

  1. Вкрай низька летальність. Якщо дотримуватися основних правил поводження з травматичною зброєю, важко поранити або вбити людину з неї дуже складно. Власнику травмата забороняється відкривати вогонь на відстані менше 3,5 метрів до цілі, стріляти в голову, шию, пах, а якщо стрільба ведеться по жінці, то також у груди. Низька летальність засобу самозахисту є вкрай важливою якістю, оскільки в Україні на сьогоднішній день склалася судова практика, згідно з якою жертва нападу легко може отримати реальний термін ув’язнення, якщо внаслідок її дій у рамках самозахисту зловмисника було тяжко поранено або вбито.
  2. Висока ефективність, якщо у власника травмата хороші стрілецькі навички та належна психологічна підготовка.
  3. Великий боєзапас у сучасних моделей травматичних пістолетів (до 17 набоїв).
  4. Можна знайти модель, що добре підійде для прихованого щоденного носіння.

Недоліки

  1. Теплий зимовий одяг сильно знижує уражаючу дію гумової кулі або зовсім зводить її до нуля. Це змушує власника спецпристрою стріляти в слабко захищені частини тіла нападника, наприклад, по ногах, потрапити по яких складніше, ніж по тулубу.
  2. Деякі зразки травматичної зброї, наприклад пістолети, створені на базі радянської короткоствольної зброї, а також револьвери, мають боєзапас 6-7 набоїв, що з урахуванням особливостей застосування цих спецпристроїв досить небагато.
  3. Обмежена доступність. На сьогоднішній день купівля пристроїв для відстрілу гумових куль доступна обмеженому колу осіб – працівникам суду, правоохоронцям та їхнім близьким родичам, депутатам, журналістам та деяким іншим категоріям. Повний перелік міститься у Наказі МВС України №379 від 13.06.2000р.
  4. Ціна. Вартість травматичної зброї станом на літо 2023 року починається в районі 20000 грн. (див. сторінку https://zbroya.store/zbroya/travmatichna-zbroya/).

Останнє, але не менш важливе

Наявність при вас спецпристрою не повинна позбавляти розумної обережності. Не переоцінюйте його ефективність та власні стрілецькі навички. Ставтеся до “гумострілу” як до зброї останнього шансу, коли всі інші можливості вийти з конфлікту вичерпані. Пам’ятайте, що за неправомірне застосування передбачене суворе покарання.

Навички володіння зброєю слід постійно розвивати. Травмат у руках слабо підготовленої людини нерідко буває марним. Тому слід планувати бюджет не лише на саму покупку, а й на подальше володіння зброєю. Боєприпаси та оренда стрілецької галереї сьогодні також недешеві.

Читайте новини першими
Back to top button