Як ефективно локалізувати сайт для міжнародних ринків

Українські бренди успішно виходять на зовнішні ринки, конкуруючи з найкращими на Заході. Для успішного просування на міжнародному ринку важливо адаптувати веб-сайт до місцевої ЦА шляхом створення мовних і регіональних версій. Це стає доступним навіть для малих бізнесів. У цій статті, підготованій спеціалістами хостинг-провайдера Cityhost.ua, ми розглянемо різницю між мультимовними і мультирегіональними сайтами та надамо поради щодо локалізації.

Різниця між багатомовністю та мультирегіональністю

Мультирегіональні сайти розраховані на користувача конкретної країни, зокрема відрізняються мовами, валютами, одиницями виміру та способами оплати. Мультимовний сайт містить інформацію на кількох мовах.

Багато великих міжнародних компаній мають мультирегіональні веб-сайти, такі як eBay, Coca-Cola, McDonald’s та інші. Кожна версія сайту може мати відмінний дизайн, функціональність та доступність продуктів відповідно до потреб місцевих користувачів.

Наприклад, Airbnb — одночасно мультимовний та мультирегіональний сайт.

Методи втілення мультимовних веб-сайтів

Існують різні варіанти створення мультимовних версій на сайті, і зараз ми розкажемо про декілька з них.

Підпапки в межах сайту

Один з найпростіших і найекономніших методів. Він передбачає створення індивідуальних підпапок на сайті та наповнення їх змістом іншими мовами. Він технічно простий і дозволяє зробити кілька мовних версій в межах одного домену.

Переваги: легка SEO-оптимізація, доступна ціна для малого бізнесу, зручне управління.

Субдомени

Компанії, що прагнуть зосередити свої зусилля на цільовій рекламі, найчастіше вибирають створення багатомовного сайту через субдомени.

Переваги: кожен піддомен можна просувати окремо, можна створювати необмежену кількість піддоменів без додаткових оплат, легкий геотаргетинг.

Окремі домени

Цей спосіб передбачає реєстрацію домену для кожної версії сайту в тій країні чи регіоні, де буде запущено бізнес. Є більш коштовним, проте він має свої плюси:

  1. Різні стратегії маркетингу та просування для кожного окремого домену.
  2. Завдяки регіональним доменам та мові сайту геотаргетинг стає більш простим.
  3. При потраплянні одного з доменів під санкції Google інші версії не втрачають свої позиції.

На що слід звернути увагу під час локалізації сайту

Щоб розробити версії сайтів для окремих країн, потрібно більше, ніж просто змінити мову та валюту. Щоб завоювати довіру потенційних споживачів, необхідно якісно локалізувати сайт, а ця процедура характеризується багатьма важливими деталями, на які потрібно зважати.

Важливість професійного перекладу

Переклад за допомогою ШІ може бути привабливим для описів товарів та послуг, але не забезпечує бажаної точності та врахування мовних та культурних нюансів. Професійний переклад та редагування забезпечують точність та підвищують довіру користувачів до сайту, що може покращити досвід використання та збільшити чисельність замовників.

Врахування регіональних культурних нюансів при створенні контенту

Люди по-різному сприймають кольори, встановлюють особисті кордони, ставляться до гумору та важливих життєвих подій, залежно від країни проживання. При розробці веб-контенту потрібно враховувати ці культурні відмінності, які можуть впливати на сприйняття меседжів та цінностей бренду, особливо в мультирегіональних проектах.

Важливість дизайну

При створенні міжнародного веб-сайту важливо звернути увагу на дизайн, оскільки він впливає на зручність навігації та візуальну привабливість. Культурні відмінності можуть впливати на сприйняття веб-сайту аудиторією. Дизайн можна адаптувати до регіональних особливостей, наприклад, сайт Coca-Cola для США відрізняється від сайту для Китаю.

Сайт Coca-Cola для США:

Сайт Coca-Cola для Китаю:

Оптимізація для мультирегіональних сайтів

Грамотна локалізація сайту та правильне SEO-просування варті докладених зусиль, але для максимального ефекту потрібно враховувати специфіку мультимовних сайтів і технічні особливості їхньої оптимізації. Окрім підтримки організованої структури веб-сайту та розробки індивідуальних стратегій для кожного регіону, є й інші важливі завдання для покращення SEO:

  1. Використання структурованих людинозрозумілих URL-адрес, які легко читаються.
  2. Впровадження тегів href lang, щоб пошукові системи враховували та правильно відображували в SERP кожну версію.
  3. Включення довгих ключових слів для розширення семантичного ядра.
  4. Для доступності сайту користувачам з інших країн використовуйте інтернаціоналізовані доменні імена в URL-адресах, включаючи національні алфавіти, особливо для країн Азії з радикально відмінними від латиниці абетками.

Значення IP-адреси для просування сайту

Для кращого просування в регіоні можна спробувати розміщувати сайт на сервері з локальною IP-адресою. Однак не обов’язково домовлятися з місцевими провайдерами. Українські компанії пропонують варіанти хостингу за кордоном для безпечного зберігання даних і отримання місцевої IP-адреси.

В умовах глобалізації вихід на міжнародний ринок є перспективним, але успішна локалізація сайту має вирішальне значення.

Back to top button