Футбольні м'ячі: як обрати професійний м'яч для футболу

Футбольний мʼяч — це саме те, від чого вболівальники та гравці не відходять очі протягом усього матчу, тому з впевненістю можна сказати, що він — справжній король поля. Конструкція мʼяча виглядає максимально простою, проте це зовсім не значить, що всі моделі є хорошими. Насправді до вибору цього спортивного снаряду потрібно віднестись з усією серйозністю, особливо, якщо ви чи ваша дитина професійно займаєтесь футболом.

 Професійні м’ячі для футболу: як правильно обрати

Вибір футбольного мʼяча включає в себе врахування різних параметрів.

  • Розмір. Розмірна сітка футбольних мʼячів дуже широка. Ви можете підібрати мʼяч як малюка, так і для дитини більш старшого віку чи для дорослого. Стандартним вважається 5 розмір, який можуть використовувати всі, хто старший 16 років. Не варто брати мʼяч не по віку, адже тоді він буде занадто важким і незручним у грі.
  • Призначення. Грати у футбол можна на траві, на штучному покритті, у приміщенні чи на вулиці. Для кожної із цих ситуації існують окремі мʼячі. Саме тому при покупці варто уточнювати, для якої саме гри вам потрібен мʼяч.
  • Матеріал. Для виготовлення мʼяча використовуються різні типи матеріалів в залежності від того, про яку саме його частину йдеться. Так, зовнішнє покриття сьогодні все частіше роблять із синтетики, а саме — із поліуретана і полівінілхлорида. Шкіряні мʼячі більш схильні до деформації, тому на професійному рівні їх уже практично не використовують. Камеру мʼячу роблять зазвичай із латексу, бутилу або синтетичної гуми. Також важливою є підкладка, яка встеляє мʼяч у зоні між камерою та зовнішнім шаром. У хороших мʼячів вона повинна мати 3-5 шарів. Для виготовлення підкладки використовують бавовну, віскозу, поліестер.
  • Шви. Тип зʼєднання панелей мʼяча теж відіграє важливу роль. Найкращим вважається ручний шов, також існують машинні та термосклеєні шви. Інколи використовуються і так звані гібридні шви, коли машинну прошивку комбінують із склеюванням.
  • Сертифікація. Ознакою найбільш якісного професійного мʼяча є маркування Fifa Quality Pro. Воно означає, що мʼяч підходить для ігор на найвищому офіційному рівні. Маркування FIFA Quality — це теж ознака високоякісного продукту. Аналогічним йому є маркування IMS, єдина різниця полягає в тому, що воно не дає права проводити матчі під егідою ФІФА.

Футбольні м’ячі: які найкраще обрати

Сьогодні є чимало виробників спортивного інвентарю, які пропонують якісні футбольні мʼячі. Проте беззаперечними лідерами ринку можна сміливо назвати такі всесвітньо відомі компанії, як Adidas та Nike. Вони не шкодують гроші на постійні вдосконалення та розробку нових технологій, тому їхні футбольні мʼячі завжди знаходяться в топі.

Більше того: більшість футбольних ліг та чемпіонатів зупиняють свій вибір саме на них. Зокрема, у Лізі Європейських Чемпіонів UEFA ще з 1963 р. використовується мʼяч Адідас.

Модельна лінійка футбольних мʼяків Найк та Адідас вражає розмаїттям. Тут є як і більш прості моделі для аматорів, так і справді висококласні професійні мʼячі. А найбільш узнаваними та популярними вважаються мʼячі Finale Adidas та Nike Merlin, які вже стали по-справжньому легендарними. Ознайомитись більш детально з пропозиціями цих та інших брендів можна на сторінці https://keeperia.com.ua/futbolnye-mjachi/. Також тут є можливість замовити модель, яка вас зацікавила найбільше, та отримати її з доставкою прямо до себе додому.

Читайте новини першими
Back to top button