«Маршрутні феодали» знов беруть за горло містян. Шляхи подолання кризи

Знов «маршрутні феодали», монополісти Миколаєва, беруть за горло містян та вимагають вже у депутатів міської ради НЕОБГРУНТОВАНОГО підвищення плати за проїзд.

В травні 2017-го на засіданні виконавчого комітету вже проводились відкриті слухання з цього приводу. На них прийшли активісти, відбулись доволі «бурні дебати», ціна за проїзд лишилась на своєму рівні.

Внаслідок цих слухань викрилися обставини, які просто кричуще свідчать про необґрунтованість тарифів на проїзд та на зговір монополістів. Деякі основні:

1. Ніхто так і не вираховував і не знає справжньої собівартості перевезень. Навіть не проведені елементарні підрахунки (з виходом на маршрути).

Найважливіше:

1.1 Невідомо справжній пасажиропотік (основний показник для розрахунку собівартості, від якого все рахується). Він ніколи не рахувався, і перевізники намагаються взагалі це обійти.

1.2 Надавачі транспортних послуг в «своїх» розрахунках собівартості вказують тільки посадочні місця, повністю «забувши» про стоячі.

1.3 Рахують витрати палива по максимуму, беручі за взірець найпрожорливіши, роздовбані ГАЗелі на бензині, повністю замовчуючи, що більшість їздить на значно економічніших газоустановках та дизелях.

Тощо.

2. На маршрутах є «феодали», так звані фірми-прокладки «власники маршрутів». Саме, які укладають угоду з виконкомом, а потім тупо беруть гроші з власників автобусів за постановку на маршрут та роботу на ньому. Зазвичай ці феодали навіть не мають реального власного рухомого складу. А беруть чималі гроші, бо монополісти.

3. Посередники відмовляються брати компенсацію з бюджету (яка доречи реально є) за перевезенная льготних пасажирів, а відповідно не передають маршрутникам. За багато років не подано жодної заявки. А знаєте чому? Бо хочуть «каламутити» і не хочуть щоб їх діяльність перевіряли. У нас підприємці доволі добре захищені від перевірок, а от КРУ зобов’язано перевіряти використання бюджетних коштів. Під час такої перевірки можуть вскритися документальні факти про реальну собівартість і скільки тупо кладут прибутку собі у кишеню учасники ланцюжка.

4. На маршрутах працюють «ліві», не поставлені на облік машини.

5. Перевізники не виконали попередні умови угоди про перевезення. Наприклад встановлення на кожному автобусі GPS- маячків, що б виконком міг прослідкувати реальну кількість працюючих та рейсів, а не те що заявляють зацікавлені особи.

6. Власники маршруток деруть з водіїв не встановлений розумний відсоток, а скільки їм заманеться. А все це повинно лягати наплечі пасажирів.

Тощо.

Николаевские маршрутчики вновь требуют
повысить цену на проезд до 5 гривен

Заходами виходу з негативної ситуації (які реально можна провести без ґрунтовних затрат для бюджету) на користь замовника та тих, хто дійсно здійснює перевезення, активісти вважають, як мінімум наступне:

1. Позбавитися ФЕОДАЛІВ МОНОПОЛІСТІВ у вигляді фірм-власників маршрутів. На базі того ж Тролейбусного депо організувати комунальне підприємство з маршрутних перевезень. І укладати угоди на перевезення безпосередньо з відповідними власниками транспортних засобів, на конкурсній основі.

2. Провести відкритий, з залученням громадськості та зацікавлених сторін, розрахунок собівартості перевезень та встановити розумні межи прибутку для учасників.

Голова ГО «Комунальна самооборона» Дерев’янко І.А.

 

 • Олег

  Сегодня утром шёл в гараж за машиной и видел как мои соседи по гаражу в 7 часов шпаклевали маршрутку, и знаю я точно, что люди начали работать в обед,тоесть, они всю ночь работали. Я не думаю, что маршрутчики так зарабатывают, как вы говорите, и не думаю что семейной паре больше нечего делать,как так пахать и недумою, что они жлобы, потому что знаю сколько стоит покрасить машину. Нужно понимать , что есть инфляция, и людям тоже нужно жить!

  • Ігор

   Ви уважно читали допис? Мова йде про то, що б прибрати посередників «маршрутних феодалів» на кшталт Інги Шаповалової (та, що стала «власницею маршрутів» за часів губернаторства її батька Гаркуши)….. Утворити КП, яке буде напряму укладати угоди безпосередньо з тими, хто возить. Прибрати посередників і собівартість знизиться і можна прозоро контролювати процес. Бо маршрутники дрейфятт підняти голос на «феодалів» (яки жирують, не чого не роблячі), а хотять за рахунок замовників-пасажирів виїхати. А я не хочу, щоб за мій рахунок жировали всякі Шаповалови….

 • Шурик

  «Нужно понимать , что есть инфляция, и людям тоже нужно жить!»

  Жить нужно всем , не только Вашим соседям . А , что делать тем , кто не может крутить руки городским властям требуя повышения суммы на проезд ? Пенсионерам например или инвалидам , которых «пахари» соседи выгоняют из маршруток .

 • Никита

  » Сегодня утром шёл в гараж за машиной и видел как мои соседи по гаражу в 7 часов шпаклевали маршрутку» .

  «Бедные» маршрутчики . А я сегодня утром шел в гараж и видел возле ЕКО пенсионерку , которая картонные ящики собирала .

 • Аркадий

  Сторонникам отставного мэра,хочу напомнить,что он перед выборами обещал, промониторить пассажиропоток на всех маршрутах,пересмотреть договора с перевозчиками и т.д. и т.п.,а на самом деле вписался в местную банду.

  • Los Oktyabros

   Вы его лично в банду принимали? Знаете, что сразу же после ухода Сенкевича депутаты передали 20 коммунальных объектов недвижимости своим родственникам? И это говорит, что он им скорее мешал воровать, а не был частью их банды.

 • Бывалый

  Г-жа Дерев’янко І.А — несет бред «СИВОЙ КОБЫЛЫ»!!! Для таких «заключений» и «рекомендаций» необходимо обладать опытом работы и знаниями на уровне начальника управления транспорта…

  • Ігор

   Знанням щодо рубіловом корупційного бабла?

 • Андрей

  Да я согласен с автором в том что надо открыть схему распределения денежных средств сколько куда реально идет Это общественный транспорт и общество должно иметь доступ к контролю и возможность решать кому доверять перевозки

 • Сергей

  Каждый «маршрутчик» платит так называемому хозяину маршрута в месяц за работу на его линии от 1 000 и более гривен «черным» налом ,чем больше маршрутов и машин на них больше навара , а простые водители работающие по найму получают гроши , от повышения тарифа за проезд они не выиграют — просто увеличится план сдачи нала хозяину маршрута и машины.Вот такая правда жизни

Комментарии для сайта Cackle
Back to top button
Close