Дитячий Центр Корабельного району як осередок культури

Дитячий Центр Корабельного району як осередок культури

Це багатоголосся об’єднало чотири покоління
та злилося в прекрасну пісню – колядку
«Добрий вечір тобі, пане господарю»

20 січня 2017 р. у Дитячому центрі позашкільної роботи Корабельного району відбувся  звітний концерт співочого колективу «Відлуння», керівниками якого є Антоніна Михайлівна та Адріана Михайлівна Шевченко. Чому не згадана офіційна назва, а вказано лише те, чим займається творче об’єднання? Тому, що сам концерт можна вважати неформальним. Атмосфера свята видалася надзвичайно затишною, сімейною,  адже цей концерт-звіт, це традиційні  Різдвяні зустрічі,  юних співаків та їх рідних і близьких. Тобто, у великій залі ДЦ відбувалося родинне свято. А тепер, як висока нагорода прозвучить офіційна назва цього прекрасного колективу -  «Народний художній колектив» вокальне об’єднання «Відлуння».

Цікаво було дивитися, як така дружна сім’я сприймає все, що відбувається на сцені: з одного боку учасники колективу дарували найдорожчим людям те, чому навчилися, що вміють, як передають зміст пісень; з другого – їх батьки, такі ж учасники концерту, адже переживають за  кожну пісню з репертуару ,  знають кожну деталь костюму, кожну прикрасу у волоссі дитини, насолоджуються виконанням, співпереживають дітям, хвилюються за кожну мить концерту. Тобто, все, що відбувалося близько двох годин,  протягом 20-ти номерів програми  - спільний результат різних поколінь великої родини «Відлуння», що наполегливо та з задоволенням працювали на нього.

«Мы к вам заехали на час», - зазвучав початок концерту піснею з кінофильму  «Бременские музыканты» (Генадій Гладков,  Юрій Ентін), і в залі зразу підхопили її, адже вона є візитівкою гурту «Нова країна». Ходуном ходило все навколо! Ото діти «запалили», так «запалили»!   Вони ще не раз з’являлися на сцені на радість присутнім і показували не аби які вміння, мовляв, ми цінуємо і вас, і викладачів, тому пісня вже стала частиною нашого життя.

Такий же вихор емоцій здійнявся і коли вирувала «Відьомська» - Костянтина Мєладзе,у виконанні старшої групи ансамблю – гурту «Щебетушки».  Дівчата співали переконливо та майстерно. Та ще й магічним танцем створювали атмосферу, коли «опівночі зірветься вітер, і я ввійду в твій дім із чотирьох вікон..». Зал підспівував, відбивав ритм, аплодував, тобто був з виконавцями в унісон. Одним словом -  сім’я.
Світлим чистим струмочком полилася пісня «Нічка-Новорічка» О. Петрова. То щиро співали учасники групи «Нова країна». І в залі притихли, ловили кожне слово та кожну проспівану нотку групи «Нащадки», адже «Новий рік по планеті мандрує, і усім добру казку дарує» . Як з цим не погодитися. А коли після однієї з пісень виголосили «Слава Україні!» - це прозвучало органічно, щиро, без пафосу  і зал відгукнувся. Кожну пісню супроводжували і оплески, і крики:«Браво»!

Знову на сцені «Щебетушки». Вони приємно вразили, не тільки бездоганним вокалом, але й артистизмом, манерою виконання, зокрема у пісні «Місто спить» («Де ти тепер») Ігоря Шамо, та Дмитра Луценка. У залі стояла тиша. Ще б пак! Сім’ я розуміла, співаки доторкнулися до класики. На те вона і є рідня, щоб у таких глибинних речах  підтримувати. Така ж зосередженість та вдумливість супроводжували старшу групу і коли вона виконала «Виїзд на чужину» («Мене рано розбудила мати») Степана Малюци. Акапельне виконання наслало «мурах» на усіх, хто слухав, тому й аплодисменти звучали гучно та тривало. Є  в репертуарі «Щебетушок» ще одна гордість- пісня під назвою «Тримай» -Христини Соловій.  Дівчата виконали її  так, що сім’я розуміла - перед нею ті, що майстерно вміють передати філософський зміст строфи: «Віддай мені муку своїми руками, моїми губами лікуй, лікуй себе» і пишалась цим. Отже, не даремно минули роки напруженої  творчої праці.

Кажуть, що майбутнє є у того колективу, котрий дбайливо ростить свою зміну. А сім’я відлунівців вже показала досягнення найменших діточок.  Безпосередні у виконанні та поведінці на сцені, вони подарували глядачам хвилини радісної зустрічі з гномиками, що «у лісі на галявині жили собі, були собі». Наймолодші учасники протягом концерту співали  і про зелене слоненя, і про жабенятко-інтуриста, і про мухоморчики,  і про щасливих дітей, і про Батьківщину.

У підсумку варто підкреслити: кожен номер концерту сприймався ніби маленька постанова, актори якої повністю викладалися на сцені. Дуже гарними і продуманими є костюми виконавців, що доповнюють собою образ артистів.

Сподобались ведучі свята – також учасники колективу. Ними були персонажі: Півень-продюсер -  символ 2017-го року  і його помічниці, котрі влаштували конкурсний відбір співаків для нового телешоу.

- Це креативна ідея, - схвально відгукнулися вдячні глядачі.

«Відлуння»  доносить до слухача українські пісні, підтримує рідну культуру, дає нове звучання фольклору. Але колектив виконує і сучасні естрадні пісні, які цікаві не тільки молодим слухачам, але й усій слухацькій аудиторії.

Кожен, хто відвідує цей співочий колектив, не тільки віддає свій  ентузіазм, старанність,  а й несе додому часточку своєї великої і осмисленої праці, відтвореної в новому звучанні, величної української пісні.

У фіналі концерту особливо натхненно прозвучала різдвяна колядка, за участю всіх учасників колективу та їх родин. Це багатоголосся об’єднало чотири покоління в  прекрасній пісні, яку співали наші предки-українці століттями тому і будуть співати надалі наші потомки, доки будуть існувати такі прекрасні колективи, як «Відлуння» та їх родини.

Анна Петрик,
вихованка гуртка «Школа журналістики»

ДЦ позашкільної роботи
Корабельного району м. Миколаєва