Російсько-українська війна: репортаж із окупованого Кутейникового (видео)

Перебазування української техніки на Донбас, блокування колон ЗСУ місцевими жителями і десять полонених російських десантників. Невелике селище Кутейникове зараз знаходиться в глибокому тилу угруповання «ДНР». Кутейникове зіграло не останню роль під час активної фази війни на Донбасі. Що там відбувалося п’ять років тому і що відбувається зараз? В ексклюзивному репортажі з окупації журналістів спеціального проєкту Радіо Свобода «Донбас.Реалії».

Весною 2014 року у невелике селище Кутейникове Донецької області прибув ешелон українських десантників з БМД і «Нонами». Місцева залізнична станція в той час була важливим опорним пунктом. До російського кордону звідси – лише 30 кілометрів. Ешелони, як і колони на трасі, спочатку не пропускали.
Ми стояли ось тут в селищі – не давали їм розвантажуватися

«Ми стояли ось тут у селищі – не давали їм розвантажуватися. У нас є аміачний склад – туди теж прокладена залізниця ми і там стояли. Це був кінець березня 2014 року. Не пропускали, вони і так проходили, звичайно, машини йшли військові, БТРи йшли військові. Багато техніки тоді доставляли», – розповідає місцева жителька.

Жителька Кутейникова розповідає як блокувала пересвання ЗСУ у 2014 році
Жителька Кутейникова розповідає як блокувала пересвання ЗСУ у 2014 році

У селищі був базовий табір українських військових і блок-пост, який періодично обстрілювали.

«Ось зупинка «Металіст». Отака «фігня» прилітає з боку Росії. Напрямок – північно-західний, а це південний схід», – показує автор відео снаряд, що застряв в асфальті.

На відео з мережі, яке, за твердженням його автора, знято 23 серпня п’ять років тому – паркан поблизу блок-посту розфарбований у кольори українського прапора. Зараз та сама ділянка дороги виглядає інакше: паркан тепер білий. Та ж зупинка, що і на відео п’ятирічної давності, але асфальт новий – ні сліду від попадання снарядів. Але варто лише звернути вбік і замість дороги – руїна.

Паркан поблизу блок-посту у Кутейниковому був розфарбований у кольори українського прапора, тепер – у білий
Паркан поблизу блок-посту у Кутейниковому був розфарбований у кольори українського прапора, тепер – у білий

Українські військові перебували тут майже до кінця серпня. Місто залишили за кілька днів до розстрілу колон ЗСУ і добровольців в так званому «зеленому коридорі». Про це писали в звіті Міноборони України про бої під Іловайськом.

«Після мінометного обстрілу району села Кутейникове особовий склад 28-ої бригади в кількості 223 чоловік (крім 18 військовослужбовців) самовільно залишив позиції і відійшов в сторону Старобешева», – мовиться в звіті 24 серпня 2014 року.

Цитати зі звіту Міноборони про бої під Іловайськом
Цитати зі звіту Міноборони про бої під Іловайськом

«Залишки зведеного підрозділу 51-ої, 28-ої, десанту 25-ої бригад, які виконували завдання в районі Благодатного, Амвросіївки та Кутейникова самовільно здійснили відхід на захід», – зазначено в документі від 26 серпня 2014-го.

Але на День незалежності України поблизу Кутейникового вдалося взяти в полон одразу десять російських десантників з Костроми.

«Їхали колонами. Не по дорозі, а по полях. Я навіть не бачив, де ми кордон перетнули», – розповідав під час допиту російський військовий.

Всіх цих російських військовослужбовців, які нібито заблукали, перед цим зафарбувавши, за їхніми ж словами, бортові номери на техніці, через тиждень передали Російській Федерації.

Через п’ять років про війну в Кутейниковому нагадувань мало: хіба що порожня залізниця з поіржавілими рейками, які ведуть в Іловайськ і Росію.

Місцева залізниця
Місцева залізниця
Зараз залізниця працює, але не в такій кількості як до війни

«Раніше у нас була вузлова станція, тому більше поїздів, складів ходило, тому більше людей працювало. Зараз, звичайно, працює, але не в такій кількості як до війни», – каже жінка, яка в 2014-му блокувала дорогу українським військовим.

У місцевій школі – дев’яносто учнів. Також працюють магазин, аптека і кілька агропідприємств. Молодь вирушила в Росію.

«Кого не влаштовує – їде. А деякі, яким діватися нікуди, працюють тут», – каже чоловік.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!
avatar
новее старее
І33і
І33і

Зате врятовані від бандерлогів та нашестя геїв.

Я.Логінов
Я.Логінов

Після "русскава міра" буде так як у Абхазії, все заросте бур'яном.

lesnik А
lesnik А

Ты в Абхазии был? Видел?. Ко мне приезжал друг из Крыма. на мой вопрос (повернення). Ответ. Да никогда....

Популярное за неделю:

Статьи:

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: