Пригоди

У рясі та з Google-картами: клірика УПЦ (МП) підозрюють у наведенні ракет на Одесу

Ряса не індульгенція: СБУ заявила про священника-агента, який наводив ракети на цивільну інфраструктуру

Контррозвідка Служби безпеки України затримала в Одесі ієрея одного з храмів місцевої єпархії УПЦ (МП), якого підозрюють у співпраці з російською воєнною розвідкою. За даними спецслужби, саме він коригував подвійний ракетний удар по місту у березні 2024 року. Про це 27 травня 2026 року повідомила пресслужба СБУ.

За версією слідства, тоді росіяни атакували рекреаційну зону Одеси двома балістичними ракетами “Іскандер-М”. Перший удар припав по житловій забудові та іншій цивільній інфраструктурі обласного центру. У СБУ зазначають, що коригувальник вважав: там могли перебувати військові. Другий удар росіяни завдали по тій самій локації вже після прибуття екстрених служб. Після атаки, за даними слідства, агент передав російській воєнній розвідці інформацію про наслідки удару, а потім намагався “залягти на дно”. Однак співробітники СБУ встановили його причетність до коригування обстрілу і затримали за місцем проживання.

У спецслужбі стверджують, що клірик потрапив у поле зору росіян через прокремлівські коментарі в Telegram-каналах. Після вербування він, за даними СБУ, ходив містом у церковній рясі та позначав на Google-картах геолокації потенційних “цілей”. Зібрану інформацію передавав через чат-бот, який адміністрував зрадник Сергій Лебедєв, відомий під псевдонімом “Лохматий”. Він переховується в Донецьку і, за даними української спецслужби, працює на російську воєнну розвідку.

Крім коригування ударів, підозрюваний, як встановило розслідування, передавав ворогу координати розташування сил і засобів ППО ЗСУ, які захищали повітряний простір Одещини під час російських ракетних атак. Також, за даними СБУ, він “зливав” окупантам відомості про одну з електропідстанцій поблизу Одеси, зокрема про її систему захисту, а після удару по енергооб’єкту інформував російську розвідку про наслідки ураження. Під час обшуків у затриманого вилучили смартфон. За інформацією СБУ, саме його він використовував для збору розвідданих і контактів із представниками гру рф.

Слідчі повідомили клірику про підозру за ч.2 ст.111 Кримінального кодексу України – державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Наразі він перебуває під вартою без права внесення застави. У разі доведення вини йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Ця справа вкотре показує, наскільки небезпечною залишається російська агентура всередині країни. Особливо тоді, коли для прикриття можливої роботи на ворога використовують суспільну довіру, релігійний статус або доступ до людей. Під час війни будь-яка передана ворогу геолокація може означати не просто “інформацію”, а нові ракети, загиблих цивільних і повторні удари по рятувальниках.

Нагадаємо, раніше ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button