Суспільство

В Україні ліки продаватимуть на АЗС: дві мережі вже отримали ліцензії

Продаж лікарських засобів на заправках стане легальним після видачі ліцензій двом операторам, що підвищує зручність для водіїв і пасажирів

Цей матеріал також доступний:

Дві українські мережі АЗС — ОККО та «Укрнафта» — отримали ліцензії на роздрібний продаж лікарських засобів.

Про намір АЗС вийти на фармринок і хід ліцензування повідомила «Економічна правда», посилаючись на інформацію Держлікслужби.

У відомстві уточнили, що звернення від ОККО та «Укрнафти» щодо отримання дозволів надійшли ще до 11 березня 2026 року, після чого на п’яти об’єктах цих мереж оформлено чинні ліцензії.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що поява АЗС серед продавців безрецептурних препаратів потенційно може посилити конкуренцію та вплинути на ціни, однак наразі головний акцент робиться на доступності ліків для споживачів, а не на здешевленні.

Водночас у матеріалі «Економічної правди» звертають увагу на скептицизм щодо перспектив АЗС як помітних учасників аптечного ринку:

“Проте мало хто вірить, що заправки стануть повноцінними гравцями ринку. Невідомо, наскільки їм буде цікаво продавати безрецептурні ліки, адже націнка на них обмежена 35%”.

Раніше ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button