Суспільство

Прощавай, «1С»: держава офіційно сказала «ні»

Звикли роками — тепер заборонено: список, який здивує багатьох

Цей матеріал також доступний:

В Україні офіційно заборонили використання програмного забезпечення сімейства «1С» та низки суміжних продуктів. До переліку увійшли понад 20 найменувань програм, які раніше широко застосовувалися у державному секторі та бізнесі.

У п’ятницю, 9 січня 2026 року, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України оприлюднила відкритий перелік забороненого до використання програмного забезпечення та комунікаційного (мережевого) обладнання. У відомстві наголосили, що створення цього переліку є системним кроком для посилення захисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури від сучасних кіберзагроз.

Які програми заборонили

До переліку, зокрема, увійшли:

  • 1C: Бухгалтерія 8 для України;
  • 1C: Бухгалтерія 8 для України Базова;
  • 1C: Бухгалтерія 8 для України. Учбова версія;
  • 1C: Підприємство 8. Торгівля для приватних підприємців України;
  • 1C: Підприємство 8. Комплексний облік для бюджетних установ України;
  • 1C: Підприємство 8. Комплексний облік для бюджетних установ України Базова;
  • 1C: Підприємство 8. Управління торгівлею для України;
  • 1C: Підприємство 8. Управління невеликою фірмою для України;
  • 1C: Підприємство 8. Зарплата і Управління Персоналом для України;
  • 1C: Підприємство 8. Зарплата і Управління Персоналом для України Базова;
  • 1С: Підприємство 8. Управління торговим підприємством для України (1С: УТП8);
  • 1С: Підприємство 8. Бухгалтерія для бюджетних установ України;
  • 1С: Підприємство 8. Зарплата та кадри для бюджетних установ України;
  • 1С: Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України;
  • 1С: Підприємство 8. Документообіг КОРП для України;
  • 1С: Підприємство 7.7. Бухгалтерський облік для України;
  • 1С: Торгівля і Склад 7.7. для України;
  • 1С: Зарплата і Кадри 7.7. для України;
  • 1С: Підприємство 7.7. Комплексна поставка для України;
  • 1С: Підприємство 7.7. Виробництво + Послуги + Бухгалтерія для України;
  • BAS ERP;
  • BAS Управління холдингом;
  • BAS Документообіг КОРП;
  • BAS Управління торгівлею;
  • BAS Роздрібна торгівля;
  • BAS Бухгалтерія КОРП;
  • «UA-Бюджет».

У Держспецзв’язку підкреслили, що перелік є публічною інформацією у формі відкритих даних та має динамічний характер — його надалі оновлюватимуть і доповнюватимуть.

Навіщо це зробили

Зазначається, що наявність такого переліку спростить процеси державних закупівель та управління кіберризиками, зокрема для органів влади та об’єктів критичної інфраструктури. У відомстві наголошують: відмова від програмного забезпечення та обладнання, яке може містити приховані вразливості або використовуватися для шпигунства та диверсій, є ключовою умовою забезпечення стійкості держави. Раніше експерти неодноразово прогнозували включення «1С» до забороненого переліку. За оцінками галузевих організацій, до повномасштабної війни близько 75% українських компаній користувалися цим програмним забезпеченням.

Читайте новини першими

Связанные статьи

3 комментариев

  1. Всю електронну українську бухгалтерію російського походження заборонили, а що на заміну? І які терміни виконання цієї заборони? Типу "ще вчора"?

  2. І ще давайте заборонити людям дихати повітрям. Оце буде клас! До чого ви народу довели до стану. Ви ще заборонили людям гарно жити. І заборонити носити мозги. Клас! Все забороняєте все людське життя.

  3. Як це вже все надоїло, ці Медки, Звіти і всі інші супутні програмки. Не встигаєш оплачувати... Зараз вся країна буде вимушена купляти якійсь недолугі (а це 100%) програми замінники 1С.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button