ПолітикаСуспільство

Умєров зник за кордоном: країна гуде, а влада терміново виправдовується

"Втеча" Умєрова та "Міндічгейт": що відбувається насправді

Цей матеріал також доступний:

Скандал навколо поїздки Рустема Умєрова за кордон перетворився на один із найгучніших інформаційних вибухів цих вихідних. Частина українських медіа та Telegram-каналів заявили, що секретар РНБО нібито “втік” зі країни через справу “Міндічгейт” і назад повертатися не планує.

Та офіційні структури вже назвали це дезінформацією.

Що пишуть ЗМІ і звідки зʼявилася “втеча”

15 листопада Рустем Умєров повідомив, що за дорученням президента вирушив у поїздку до Туреччини та країн Аравійського півострова, щоб відновити перемовини щодо обміну полоненими. За підсумками переговорів сторони нібито досягли попередньої домовленості про обмін 1200 українських полонених.

Але “Дзеркало тижня” опублікувало матеріал, де з посиланням на джерела заявило: ця поїздка може бути спробою Умєрова “втекти” від скандалу “Міндічгейт”. Видання стверджує, що ні Туреччина, ні РФ “не знали” про переговори щодо обміну. Також автори припустили, що чиновник міг полетіти до США начебто “за гарантіями безпеки”.

“Бабель” зі свого боку написав, що Умєров повернеться в Україну 19 листопада, як і планувалося.

Обидві редакції пов’язують від’їзд з тим, що прізвище Умєрова з’явилося у матеріалах розслідування у справі “Міндічгейт”, де прокурор САП згадує можливий вплив Тимура Міндіча на колишнього міністра оборони.

Сам Рустем Умєров назвав усі звинувачення “безпідставними” і пояснив, що справді зустрічався з виробниками та постачальниками техніки, у тому числі з Міндічем.

Офіційна позиція: це фейк

Ситуацію довелося коментувати Центру протидії дезінформації при РНБО. Там заявили:

Перш ніж подати цитату, редакція зазначає, що ЦПД назвав чутки про “втечу” інформаційною атакою.

Умеров перебуває у запланованому офіційному відрядженні. На 17 листопада він працює у США, де проводить серію зустрічей і консультацій на підтримку України.

У РНБО підкреслили, що Умєров постійно на зв’язку з керівництвом країни, виконує доручення та займається питаннями оборони, безпеки і гуманітарної політики.

Також ЦПД закликало українців не поширювати неперевірені повідомлення, які можуть бути частиною інформаційних операцій проти України.

Цікава деталь: як пише “Українська правда”, навіть у Координаційному штабі, який займається обмінами, про поїздку Умєрова дізналися зі ЗМІ.

Коли повернеться Умєров

Одразу кілька Telegram-каналів, повʼязаних з владою, повідомили, що секретар РНБО повернеться 19–20 листопада.

Нагадаємо

Раніше Рустем Умєров заявив, що процес обміну полоненими буде відновлено. Україна розраховує повернути додому близько 1200 своїх громадян.

Нагадаємо, ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

  1. та приедет тот УмЭРОВ .....нам не похуй что ли ...Сколько раз так было ....Джоли приехала - ШУМ...УмЭров уехал ШУМ.......завтра приедет еще какой нибудь ХУЕРОВ и шо .....опять статью писать?))))))))))))))))))))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button