Суспільство

Освіта на лінії фронту: Кабмін "додав" вчителям 4 тисячі за мужність

Збільшена виплата стосуватиметься 25 тисяч учителів

Цей матеріал також доступний:

Уряд України ухвалив рішення підвищити щомісячну доплату для педагогів, які працюють у небезпечних умовах поблизу лінії фронту. Відтепер ці вчителі отримуватимуть 4 000 грн щомісячно після сплати податків.

Про це у неділю, 5 жовтня 2025 року, повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко. Вона наголосила, що в умовах війни роль освітян стає ще важливішою, адже саме вони виховують нове покоління українців, яке розвиватиме державу у майбутньому.

Прем’єрка відзначила, що робота вчителів на прифронтових територіях є надзвичайно складною — через постійні обстріли та небезпеку.

“У час війни, коли ворог намагається знищити нас і наше майбутнє, робота українських вчителів як ніколи важлива, адже це про виховання наших наступних поколінь — тих, хто буде розвивати державу надалі. Водночас ця робота як ніколи складна — в умовах обстрілів, особливо на прифронтових територіях”, – повідомила Юлія Свириденко.

За словами глави уряду, збільшена виплата стосуватиметься 25 тисяч учителів, які працюють у 84 громадах Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

Кошти будуть нараховані вже у жовтні, за період з 1 вересня цього року.

Крім того, Уряд передбачив у бюджеті на 2026 рік підвищення заробітної плати педагогічних працівників на 50%.

Юлія Свириденко розповіла про це під час зустрічі з учителями — учасниками національної Премії Global Teacher Prize Ukraine. До заходу долучилися десять педагогів з різних регіонів України, які поділилися своїми проблемами, досвідом і викликами, з якими стикається система освіти у воєнний час.

“Розповіла про ці та інші підтримки від Уряду вчителям-учасникам національної Премії Global Teacher Prize Ukraine. Це 10 педагогів з різних регіонів України, багато спільних проблем і викликів шкільної освіти у час війни. Я дякую за щирий діалог і готовність ділитися своїми питаннями і пропозиціями.

З Днем Вчителя! Дякуємо кожному і кожній, хто навчає дітей і вкладає в це душу, за вашу стійкість та щоденну працю.

Те, що наші вчителі залишаються з дітьми і продовжують навчати в умовах постійних тривог і обстрілів, впроваджують нові підходи — це приклад великої відповідальності й любові до своєї справи, до дітей. Завдання Уряду — бути поруч та підтримувати. Над цим і працюємо”, — наголосила прем’єрка.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button