Видання Financial Times оприлюднило розслідування про керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, у якому стверджується, що він втручався у плани військового командування щодо ведення бойових дій під час битви за Бахмут.
Згідно з матеріалом під назвою “Поляризуюча сила Андрія Єрмака, ще одного лідера України воєнного часу”, журналісти посилаються на двох українських чиновників, які брали участь у військовому плануванні.
“Єрмак неодноразово ігнорував рішення військового керівництва і в певних ситуаціях мав повний вплив на бойові дії. Одним з найяскравіших прикладів, за їхніми словами, був його вплив на битву за Бахмут”, – пише FT.
Бахмут як символ незламності
Видання нагадує, що Бахмут, збудований як фортеця у 1571 році, наприкінці 2022 року знову опинився в облозі, коли російські війська підійшли впритул до міста.
“Багато українських командирів на передовій закликали до стратегічного відступу, але Єрмак побачив можливість розповісти іншу історію. Завдяки своїй історії фортеця Бахмут мала певну наративну силу. Вона мала стати символом незламного опору України. Володимир Зеленський також хотів великої перемоги на полі бою, щоб підняти національний моральний дух. Бахмут не мав падати. Він не міг”, – зазначає FT.
Автор статті Крістофер Міллер пише, що після 7 місяців важких боїв місто стало “пеклом”.
Єрмак про переговори з Росією
Раніше керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявляв, що Росія використовує будь-які переговори лише для затягування часу та виснаження України.
“Справжній мир можливий лише через силу”, – наголосив він.