Нова хвиля шахрайства з SIM-картами: як захистити себе від небезпеки?
Аферисти використовують соціальну інженерію для крадіжки SIM-карт та особистих даних клієнтів мобільних операторів.
Миколаївські поліцейські попередили про новий вид шахрайства з SIM-картами
Миколаївська область стикається з новою хвилею шахрайства, пов’язаного зі зловживанням SIM-картами. Поліцейські попереджають про небезпеку перевипуску SIM-карт без відома власників.
Шахраї телефонують, представляючись працівниками мобільних операторів, під приводом перевірки даних випитують особисту інформацію, яку потім використовують для відновлення SIM-карти в сервісному центрі.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Миколаївської області.
Отримавши контроль над вашим номером, зловмисники можуть проникнути у ваш мобільний банк і зняти гроші з рахунків, оформити онлайн-кредити на ваше ім’я, зламати облікові записи в соцмережах, електронній пошті та інших сервісах, а також відправляти повідомлення від вашого імені, вводячи в оману ваших знайомих.
Поліцейські закликають бути обачними:
– Ніколи не розголошуйте конфіденційну інформацію по телефону, навіть якщо співрозмовник представляється працівником банку або мобільного оператора.
– Встановіть двофакторну аутентифікацію на всіх важливих акаунтах.
– Дізнайтеся у вашого оператора про можливість встановлення заборони на перевипуск SIM-карти без особистої присутності та документації.
У разі підозри на такий випадок шахрайства:
– Негайно зверніться до мобільного оператора. Повідомте, що SIM-карта була перевипущена без вашого відома і попросіть заблокувати номер.
– Зв’яжіться з банком. Якщо є підозра, що шахраї отримали доступ до ваших банківських рахунків — заблокуйте платіжні картки і змініть паролі в онлайн-банкінгу.
– Перевірте доступ до ваших акаунтів. Змініть паролі в соціальні мережі, поштові скриньки, хмарні сервіси тощо.
– Попередьте своїх знайомих. Якщо зловмисники отримали доступ до ваших сторінок або месенджерів — повідомте друзів і родичів, щоб вони не стали жертвами шахрайства від вашого імені.
Якщо ви все ж стали жертвою аферистів, зверніться у найближче відділення поліції або телефонуйте на спецлінію 102.
Будьте уважні та обережні, адже в умовах війни важливо не тільки захищати свою країну, але й свої особисті дані.