ЕкономікаПригодиСуспільство

Секретна зброя Трампа проти Росії: у Москві готуються до найгіршого

Плани президента США щодо стримування російської агресії

Цей матеріал також доступний:

Трамп пригрозив Росії новими санкціями та тарифами: у США є економічна “секретна зброя” проти Путіна

Президент США Дональд Трамп змінює підхід до Росії, переходячи від стриманості до прямого тиску. У понеділок він фактично скасував обмеження на постачання деяких видів озброєння Україні, а вже у вівторок різко розкритикував Володимира Путіна, заявивши, що російський президент “несет чушь” щодо Америки, а багато його тверджень є “бессмысленными”.

Зі слів Трампа випливає, що він по-новому оцінив дії Путіна після телефонної розмови з ним минулого тижня. Він переконаний: Путін налаштований “йти до кінця”, і Росія справді готується до масштабного наступу — мобілізовано близько 695 тисяч військовослужбовців, активізовано авіаудари по території України.

Відомо, що в одному з “витоків” у пресу зʼявилась інформація про те, що Трамп нібито пригрозив “розбомбити Москву до чортів”. Але на практиці це виглядало як сигнал — попередження, а не намір до дій. Водночас, якщо Путін і надалі ігноруватиме мирні ініціативи Білого дому, у США обмаль варіантів: або тривале ресурсне забезпечення України, або застосування інших інструментів тиску.

І такий план, можливо, вже готовий.


Сигнали нового підходу

У неділю Трамп написав у своїй соцмережі Truth Social, що країни, які підтримують антиамериканський курс БРІКС, включно з Росією, можуть отримати 10-відсоткове мито на всі свої товари.

Це був перший публічний крок. А ще раніше, у травні, Трамп заявив:

“Чого Володимир Путін не розуміє, так це того, що, якби не я, з Росією вже давно трапились би справді погані речі. І я маю на увазі — дуже погані. Він грає з вогнем!”


“Секретна зброя” — економічна війна

На передньому краї цієї потенційної атаки стоїть міністр фінансів США Скотт Бессент, відомий нестандартним мисленням і схильністю до ризику. У минулому він:

  • Працював із Джорджем Соросом, коли той у 1992 році обрушив фунт стерлінгів, змусивши Банк Англії вийти з валютного механізму, що принесло Соросу $1 млрд прибутку;

  • У 2013 році, за чутками, заробив $1,2 млрд, зігравши проти японської єни;

  • Брав участь у торговельній війні з Китаєм, результатом чого стала вигідна угода з Пекіном, а також нове стратегічне партнерство з Вʼєтнамом.

У квітні Бессент заявив:

“Ми маємо відповідну стратегію, і вона вдарить по них сильніше, ніж по нас. Вони показали себе світові як погані гравці”.


Економічний тиск уже працює?

Попри заяви Кремля, економіка Росії демонструє ознаки перенапруги:

  • Інфляція залишається високою;

  • Промислове виробництво – у стагнації;

  • Споживчий попит – падає;

  • Бюджет – під тиском.

Навіть Ельвіра Набіулліна, очільниця Центробанку РФ, публічно визнала:

“Ми адаптувались до деяких зовнішніх викликів, але попереду — дуже неспокійні часи”.


Трамп тисне на Кремль

Минулої пʼятниці Трамп підтвердив журналістам, що обговорював із Путіним можливість нових санкцій:

“Ми багато говорили про санкції… І він розуміє, що вони можуть послідувати”.

На додачу — новий законопроєкт, запропонований сенатором Ліндсі Гремом, передбачає введення 500-відсоткових тарифів на імпорт товарів і послуг з країн, які продовжують економічну співпрацю з Росією. Це означає де-факто ембарго для партнерів Кремля.


Чи вистоїть Росія?

Попри те, що РФ намагається адаптувати свою економіку до санкцій, створюючи схеми обходу обмежень на експорт нафти й імпорт компонентів, нова хвиля тиску з боку США може поставити Москву в критичне становище.

І головне питання:
Чи змусить такий радикальний підхід Трампа припинити війну в Україні — чи лише прискорить глобальну конфронтацію?

Схоже, що “ігри на межі” лише починаються.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button