ЕкономікаПолітика

Обіцяли допомогу — готують обмеження: Євросоюз різко зменшує підтримку української економіки

ЄС згортає підтримку: український експорт може втратити мільйони через нові мита

Цей материал також доступний

Європейський Союз може вже за кілька тижнів запровадити значно вищі мита на український імпорт, фактично згортаючи безмитний режим, який діяв з 2022 року.

Про це повідомили джерела видання Financial Times, на яке посилається «Європейська правда».

Відомо, що рішення пов’язане з завершенням дії тимчасового безмитного режиму, запровадженого після повномасштабного вторгнення рф. Його дія закінчується 6 червня 2025 року, після чого ЄС має намір запровадити так звані перехідні заходи — обмежені безмитні квоти.

Водночас інформовані дипломати повідомили, що ця пропозиція буде суттєво скорочена, особливо у сфері сільськогосподарської продукції, яка є критично важливою для українського експорту та доходів держбюджету.

Рішення ухвалили під тиском Польщі, яка, за словами джерел, захищає інтереси своїх фермерів напередодні президентських виборів. Варшава попросила Єврокомісію відкласти переговори з Києвом, аби не посилювати позиції проукраїнських сил і не дати перевагу опозиційному кандидату К. Навроцькому.

Хоча Угода про асоціацію між ЄС та Україною і передбачає вільну торгівлю, після 2022 року діяв додатковий режим скасування мит, який тепер не буде продовжено.

За словами представника Єврокомісії, зараз триває робота над переглядом торговельної угоди з Україною. Якщо переговори не завершаться до 6 червня 2025 року, застосують тимчасові квоти, поділені на 12 місячних частин, аби обмежити потік продукції.

Найбільше постраждають:

  • Кукурудза: квота скоротиться з 4,7 млн тонн до 650 тис. тонн
  • Птиця: з 57,1 тис. тонн до 40 тис. тонн
  • Цукор: зі 109 тис. тонн до 40,7 тис. тонн
  • Мед також потрапив під скорочення

Голова комітету з торгівлі Європарламенту Б. Ланге назвав це рішення “справді дуже поганим сигналом для України”.

На фоні війни та економічного тиску такий крок з боку ЄС може стати серйозним ударом по українській аграрній галузі та загрожує втратою значних доходів для державного бюджету.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button