ПригодиСтаттіСуспільство

Хто винен у прориві з Криму? Генерал Наєв розкрив шокуючі деталі підготовки до війни

Уникнути прориву з Криму у 2022 році можна було б, запровадивши воєнний стан ще у 2014-му

Цей материал також доступний

Колишній командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв вважає, що для запобігання прориву російських військ з тимчасово окупованого Криму у 2022 році необхідно було ще у 2014 році ухвалити законодавчі рішення про застосування Збройних сил України та запровадити правовий режим воєнного стану. Про це він заявив в інтерв’ю “Українській правді”.

У своєму коментарі генерал згадав про дії українських військових після окупації Криму:

“У 2014 році, коли відбулася тимчасова окупація Криму, на різні напрямки – в Чернігівську, Сумську, Харківську області, і в тому числі на Кримський напрямок, висунулися війська, так українська армія вживала заходів щодо відсічі агресії.

На Кримському напрямку наші військові нарили трохи окопів, там було декілька бригад, потім вони замінували п’ять мостів на перешийках: два на Арабатській стрілці, які підривалися способом накладного заряду. Безпосередньо на Чонгарі три мости – два автомобільні і один залізничний. Туди заклали вибухівку, трохи більше 1500 мін. Для того, щоб бути готовим для відсічі, там мало лежати зо 200 тисяч мін.”

Генерал наголосив, що ці заходи були здійснені у 2014 році, але згодом ситуація змінилася. Підрозділи, які обороняли Кримський напрямок, були перекинуті до Донецької та Луганської областей, а на півдні залишилися лише дрібні сили.”Керівництво Збройних сил зверталося, щоб на території Херсонської і Запорізької областей ввели хоча б режим антитерористичної операції, щоб можна було приблизно в правовому полі розмістити війська.

“Уявіть, приходить військовий командир до власника якогось майнового комплексу і каже: “Можна на вашому майновому комплексі розмістити артилерійську батарею?”. А власник майнового комплексу каже: “На яких підставах?”.

Не було цих рішень хоча б, щоб розмістити ці сили. Було відмовлено, сказано, що на території Херсонської і Запорізької областей таких правових режимів не буде.”

Щодо питання, яке викликає найбільше резонансу в суспільстві – “хто розмінував Чонгар?”, Наєв зазначив:

У цьому запитанні немає сенсу. Цей напрямок підпорядковувався угрупованню військ “Південь”, а на цьому перешийку стояв окремий батальйон. І в цьому батальйоні є військовослужбовці, які підривають ці мости. Відповідно, в ніч перед наступом, коли я доводив командувачам, що завтра можливий напад, то в тому числі я сказав командувачу угруповання на цьому напрямку, щоб привели готовність цих мостів до підриву. І коли відбувся наступ, ті солдати мали мости підірвати.

Але ми маємо уявити, що підривали мости не роботи – звичайні люди, такі, як ви, такі, як я. І вони це мали робити, коли летіли бомби, ракети.”**

Наєв підкреслив, що для належної підготовки до можливого наступу необхідно було ухвалити рішення про застосування Збройних сил і запровадити воєнний стан задовго до 2022 року. За його словами, на території Херсонської і Запорізької областей мали б бути ухвалені аналогічні рішення, як у Донецькій та Луганській областях. Це дозволило б збудувати більше оборонних споруд і закласти значно більше мін.

“Перед самою війною необхідно було б внаслідок мобілізації збільшити кількість військ. Тоді б там були ще додатково дві бригади територіальної оборони на території Херсонської і Запорізької областей, були б бригади з корпусу резерву, механізовані танкові, які б передав Генштаб ЗСУ,” – додав генерал.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button