Суспільство

Шторм, молитви і десант: як митрополит Агафангел «захистив» Одещину

Молитви проти війни чи боротьба за власність? що кажуть про митрополита УПЦ

Цей материал також доступний
Очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер в ефірі програми «Мосейчук +» розповів, що на початку повномасштабного вторгнення російські війська не змогли висадити десант на узбережжя Одеської області через шторм, який тривав десять днів. Кіпер пов’язав це явище із молитвами митрополита Агафангела, УПЦ МП.

За словами голови ОВА, митрополит у свої 84 роки взяв ікону і проїхав уздовж узбережжя, благословляючи берегову лінію:

«У перші дні війни Агафангел… їздив вздовж узбережжя для того, щоби російські кораблі не змогли висадити тут десант. І ми точно знаємо, що 10 днів була буря сильна на Чорному морі, і десант не зміг підійти до берегів саме Одещини», — заявив Кіпер.

Він також висловив думку, що ракетний удар по Спасо-Преображенському собору міг бути своєрідною помстою росіян митрополиту за його дії. Зокрема, Агафангел припинив згадувати у молитвах главу РПЦ Кирила та керівництво РФ.

Критика від Соні Кошкіної

Шеф-редакторка видання LB.ua Соня Кошкіна нагадала про багаторічну проросійську позицію митрополита Агафангела.

  • У минулому митрополит виступав категорично проти автокефалії Української церкви, підтримував політичні сили, орієнтовані на Росію, та дозволяв собі відверто українофобні висловлювання.
  • Зокрема, у 2014 році він назвав учасників Майдану «силами пекла».

Водночас Кошкіна зазначила, що поведінка митрополита змінилася після початку війни. За її словами, це може бути зумовлено побоюванням втратити вплив і власність у разі окупації Одещини.

«Якщо в Одесу зайдуть росіяни, його… позбавлять всього. Бо росіянам не потрібні лояльні, їм потрібні свої», — написала журналістка.

Кошкіна розкритикувала позицію голови ОВА, наголошуючи, що глорифікація митрополита, який підпорядкований УПЦ Московсього Патріархату, враховуючи його одіозне минуле, є сумнівною.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button