Технології та методи атак
З середини літа минулого мирне населення Херсона стало мішенню для безпілотників у масштабній російській кампанії. Дрони, іноді у складі цілих роїв, атакують будівлі, переслідують людей на автомобілях, велосипедах чи пішки, що створює психологічний тиск на мешканців.
Олександр Прокудін, голова Херсонської обласної військової адміністрації, зазначає, що росіяни «полюють» на цивільних: “Уявіть, що це робить з людиною, який психологічний вплив”, — заявив він.
Масштаб атаки
За словами Прокудіна, з липня 2023 року Херсон та села вздовж західного берега Дніпра стали об’єктами понад 9 500 атак з використанням невеликих безпілотників. В результаті загинули 37 осіб, сотні отримали поранення.
росія розмістила свої найкращі підрозділи безпілотників на протилежному березі річки. Звідти вони запускають найсучасніші моделі дронів, вдосконалюючи бойові прийоми та готуючи нових операторів для своєї війни в Україні.
Типи дронів та їхні цілі
Атаки з безпілотниками націлені переважно на транспортні засоби — як рухомі, так і нерухомі. Зокрема, використовуються дрони типу FPV, китайські безпілотники Mavic, а також великі «Ланцети». Ці дрони атакують переповнені ринки, заправки, кафе, поштові відділення та центри гуманітарної допомоги.
Наслідки для населення Херсона
З моменту початку російського вторгнення 1-мільйонне населення Херсонської області скоротилося до 158 000 осіб. Якщо до війни в Херсоні проживало 250 000 осіб, то на сьогодні там залишилось лише 60 000.