Гуманітарна допомога, що мала підтримати миколаївців під час війни, стала джерелом незаконного прибутку для групи місцевих ділків. Поліція викрила схему, затримала п’ятьох зловмисників і вилучила значну кількість коштів, техніки та харчових продуктів. Нині всі підозрювані перебувають під вартою.
Як діяла схема
З весни цього року четверо представників благодійної організації та місцевий підприємець організували продаж продуктів, які надійшли в якості гуманітарної допомоги від міжнародних організацій. Отримані товари, призначені для окремих категорій мешканців Миколаєва, зловмисники вивозили до складських приміщень, де розпаковували та зривали маркування «не для продажу» і «гуманітарна допомога».
Найбільш дорогі продукти перепаковували в тару без позначень і реалізовували на місцевому ринку. Продаж відбувався як оптом, так і вроздріб, а ціни були трохи нижчими за ринкові, щоб привабити покупців.
Затримання та обшуки
Під час чергового розвантаження гуманітарної допомоги поліція затримала зловмисників. Правоохоронці провели понад 40 обшуків у місцях зберігання товарів, продажу, проживання фігурантів та в їхніх автомобілях.
У ході обшуків виявлено:
- Грошові кошти: понад 78 000 доларів США, майже 13 000 євро та близько 1,5 мільйона гривень.
- Автомобілі, мобільні телефони, ноутбуки, стартові пакети, банківські картки, службову документацію та чорнові записи.
- Майже 4 500 порожніх картонних коробок, 290 палетів, 113 поліетиленових мішків, а також значну кількість харчових продуктів:
- 3 500 продуктових наборів;
- 1165 мішків борошна, 96 мішків макаронів та понад 32 500 пачок макаронних виробів;
- 24 мішки вівсяних пластівців та понад 8 500 пачок вівсянки;
- 10 мішків гречки, 8 мішків пшона, тисячі кілограмів солі та цукру;
- Понад 1000 пляшок олії;
- Десятки тисяч консервів із різними видами харчових продуктів.
Покарання за злочин
Затриманим оголосили підозру за ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України: «Незаконне використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги з метою отримання прибутку, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі в умовах надзвичайного або воєнного стану».
Це правопорушення передбачає покарання до семи років позбавлення волі.
Суд обрав запобіжні заходи:
- Одному із фігурантів визначили заставу у 6 мільйонів гривень.
- Іншому – 3 мільйони гривень.
- Трьом іншим – по 1,2 мільйона гривень кожному.
Розслідування триває
Справу розслідують слідчі слідчого управління ГУНП у Миколаївській області за процесуального керівництва обласної прокуратури. Залучено співробітників управління стратегічних розслідувань та спецпризначенців.
Тривають слідчі дії для встановлення повного кола осіб, причетних до злочинної діяльності.
Ха,ха, а то , что Крупные ТЦ, торгуют ею же, ( гуманитаркой) глаза закрыты 3 й год)))