ПригодиСуспільство

Кабмін схвалив електрошокери: нові правила для поліції

Законопроєкт вводить заборону на використання електрошокерів у ділянці голови, шиї та статевих органів

Цей материал також доступний

Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Міністерством внутрішніх справ законопроєкт, який вдосконалює питання щодо застосування електрошокерів поліцейськими. Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий у своєму дописі на Facebook.

Згідно з проєктом закону, пропонується розширити перелік підстав до статті 45 (Застосування спеціальних засобів) у пункті 6 для застосування електрошокерів під час затримання правопорушників. А саме: це стосується осіб, які підозрюються в учиненні кримінального правопорушення, чинять опір або фізичну протидію поліцейським, чи намагаються втекти.

“Цей законопроєкт дозволить підвищити ефективність роботи поліції, зменшити ризик травмування правопорушників та поліцейських, а також знизити вірогідність летальних випадків,” – підкреслив Драп’ятий.

Крім того, законопроєкт вводить заборону на використання електрошокерів у ділянці голови, шиї та статевих органів. Такий крок спрямований на підвищення безпеки під час застосування цього спецзасобу.

“Ми врахували міжнародний досвід та рекомендації експертів, щоб забезпечити максимальну безпеку під час використання електрошокерів,” – додав Драп’ятий.

Розширення законодавчих підстав застосування електрошокерів поліцейськими зумовлено тим, що цей спеціальний пристрій під час використання у виключних випадках дозволяє суттєво зменшити ризик травмування правопорушника або настання летального наслідку, на відміну від використання вогнепальної зброї.

Проєкт Закону розроблено на виконання завдань, визначених пунктом 270 Плану законопроєктної роботи Верховної Ради України на 2024 рік, затвердженого постановою Верховної Ради України від 6 лютого 2024 р. № 3561-IX.

“Електрошокери є ефективним та відносно безпечним засобом, що дозволяє поліцейським контролювати ситуацію та проводити арешти з меншим ризиком травмування учасників події порівняно з вогнепальною зброєю,” – зазначив заступник Міністра. Ці спецзасоби знаходяться на озброєнні поліції в понад ста країнах світу, включаючи держави з розвиненою демократією, де питання захисту прав людини є пріоритетом.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button