Суспільство

"Ми перевірили, така дитина не зареєстрована", - Шамрай про кому дівчинки після вакцинації

"Такої дівчинки у нас немає," – запевнила чиновниця

Цей материал також доступний

Начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай спростувала інформацію депутатки облради Світлани Федорової про шестимісячну мешканку Миколаєва, яка нібито впала в кому після щеплення. Про подробиці перевірки чиновниця розповіла під час брифінгу, який відбувся у середу, 17 липня 2024 року.

Напередодні екслікарка Миколаївськой обласної інфекційної лікарні та депутатка Миколаївської облради Світлана Федорова повідомила, що у Миколаєві шестимісячна дівчинка Поліна впала в кому після отриманого щеплення.

“Маю інформацію від батьків (підтверджену) про те, що мали щеплення, перед яким їх завірили, що “вакцини годні – це такі, які можна зберігати при жарі”. Наразі дитина в реанімації, стало зле через годину після щеплення (втрата свідомості, перед цим різка сонливість прям у кабінеті, але батькам запропонували скоріше йти додому, у “звичні умови, бо в нас душно”). На теперішній час кома неясної етіології, 6 місяців”, – написала Світлана Федорова.

Пост Федорової

Нагадаємо, що повідомила про випадок одному із місцевих видань й хрещена мати постраждалої дівчинки. Жінка розповіла, що 6-місячній Поліні зробили щеплення вакцини АКДС у п’ятницю, 12 липня. Через кілька годин у дівчинки набрякла ніжка, в яку робили укол, дитина стала млявою і незабаром знепритомніла.

За словами Шамрай, ретельна перевірка, проведена спільно обласним управлінням охорони здоров’я та міським управлінням охорони здоров’я, не підтвердила наявність такої маленької пацієнтки в медичних закладах Миколаєва чи Одеси.

“В закладах охорони здоровʼя Миколаєва та області, де є дитячі реанімаційні відділення, куди ймовірно могла поступити дитина, а таких лікарні дві: обласна дитяча лікарня на Миколаївській та міська дитяча лікарня на Рюміна. В цих закладах таких пацієнтів немає. З такими запитами пацієнтів не було. В інші заклади така пацієнтка також не поступала протягом попереднього періоду. І взагалі, в базі данних по всім випадкам захворювань така дитина не зареєстрована. Пізніше ввечері ми дізнались прізвище цієї дитини, звʼязались з колегами з Одеси, в яких також є реанімаційні дитячі відділення, їх не так багато, то за попередніми даними, які вони нам надали, в лікарні Одеси з 8 червня пацієнтів з Миколаєва з побічними реакціями після щеплення не поступало, ба більше не поступали діти з іменем Поліна у віці 6 місяців“.

Шамрай також зазначила, що не вдалося знайти інформацію про народження дівчинки в пологових будинках Миколаєва, переглянувши ймовірні три місяці народження.

“Такої дівчинки у нас немає,” – запевнила чиновниця.

Шамрай пояснила, що хоча реакції на щеплення можуть виникати, ускладнені випадки є рідкісними. Відмова від щеплень може мати серйозні наслідки для здоров’я дитини.

“Якщо на цю серію вакцини, на цю дозу є така реакція, то її покладуть в карантин і буде подальше розслідування. Можливо, ця серія викликала реакції не тільки в нашій області, якщо вона надійшла в інші регіони, а й в інших дітей такі ж ускладенення. Якщо таких ускладнень декілька, вони усі надходять в цей Державний центр і одразу вони видають свої рекомендації. За півроку був один випадок, коли вакцина була поміщена в карантин і через деякий час після розслідування, її звідти вилучили, бо не підтвердились припущення”, – пояснила Ірина Шамрай.

Вона також наголосила, що люди, які маніпулюють інформацією про дітей та щеплення, часто не мають актуального медичного досвіду.

Людина, яка створила цю історію, вона або давно не працює в медицині, або просто не знає, як це відбувається. В нас все зафіксовано в електронному вигляді. Дзвінок до Одеси — і за три години були перевірені реанімації для дітей. Це вузька спеціалізація. Маленька дитина – це не дорослий “у мініатюрі”. До кожного дитячого віку є норми. І дитячих реаніматологів не так багато. Це таке медичне суспільство країни, де практично всі знають один одного. У нас їх не так багато”.

Станом на 1 липня 2024 року у Миколаєві проведено 40 502 вакцинації проти 17 інфекцій, з яких 10 – обов’язкові та 7 – рекомендовані. Усі рішення про вакцинацію приймають батьки або опікуни дітей. Серед проведених вакцинацій було зареєстровано лише 43 несприятливі реакції після імунізації, що становить 0,01% від загальної кількості щеплень.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button