Симптоматика ГРВІ: збудники, скільки тримається температура та варіанти лікування

На гостру респіраторну вірусну інфекцію щорічно хворіють мільйони людей. Все тому, що в природі циркулюють сотні штамів вірусів, які здатні викликати знайомі нам симптоми ГРВІ. Вірусні молекули дуже дрібні та легко проникають в організм людини, де розмножуються та провокують високу температуру, біль у горлі, нежить, кашель, ломоту в тілі тощо. Які віруси найчастіше вражають органи дихання та як полегшить перебіг хвороби полоскання горла розчинами https://stomatidine.com.ua/main-menu/grvi/, розповідаємо більш детально далі.

Збудники, що викликають ГРВІ

Будь-які віруси поширюються повітряно-крапельним шляхом. Щоб захворіти, не обов’язково тісно контактувати з хворою людиною. Збудник можна підчепити через немиті руки, гроші, відвідування громадських місць, користування транспортом або під час прогулянки на вулиці.

Найчастіше причиною хвороб стають такі віруси:

  • парагрип;
  • ротавірус;
  • коронавірус;
  • аденовірус;
  • рино-синцитіальна група.

Вірусним інфекціям притаманна сезонність. Найкращі умови для їх розвитку — тепло та висока вологість. Через це люди найбільше хворіють восени, взимку та навесні.

Симптоми респіраторних захворювань можуть проявлятись від 2 годин до 2 тижнів після зараження. Серед них:

  • сухий подразнюючий кашель;
  • закладеність носа;
  • нежить (починається наступного дня після прояву перших симптомів);
  • почервоніння, печіння та біль у горлі;
  • чхання;
  • гіпертермія 38-38,5 градів.

Висока температура при ГРВІ обумовлена сильною захисною реакцією організму на вірус. В окремих випадках вона може сягати позначки 40 град. Тримається температура в неускладнених випадках не довше 5-7 днів. Хворий відчуває слабкість, головний біль, надмірну стомлюваність. У дітей може з’являтися пронос, блювання, нудота. Лікування необхідно почати вчасно, щоб уникнути ускладнень у вигляді пневмонії.

Профілактика та лікування ГРВІ

Звичайне щоденне провітрювання знизить концентрацію вірусів в приміщенні. Якщо вдома хтось хворіє, знадобиться кількаразовий повітрообмін в кімнатах. Вологе прибирання (особливо з дезінфікуючими засобами) теж вбиває мікробів.

Захиститись на вулиці допоможе медична маска. Але найкраще достатньо відпочивати, висипатися, правильно харчуватись, часто гуляти на свіжому повітрі.

Якщо вірус все ж “розгулявся”, призначаються противірусні препарати для горла та всього організму. Після консультації лікаря та діагностики дається повний список ліків. Серед них популярні розчини для полоскання горла.

Стоматидин® — антисептичний препарат, який використовується при багатьох ЛОР-захворюваннях ротоглотки та в стоматології. Він має антибактеріальну, протигрибкову та протизапальну дії. Він дозволений дітям з 6 років і не всмоктується в кровотік.

Ним можна як полоскати горло (1 ст.л розчину протягом 30 секунд), так і наносити на уражені зони змоченим тампоном 2-3 рази на день.

Детальніше ознайомитись з дією препарату можна на офіційному сайті Стоматидин®.

Література:

  1. Андрейчин, М. А., Копча, В. С., Москалюк, В. Д., Гиріна, О. М., & Йоеик, Я. І. (2013). Удосконалення лікування хворих на грип та інші ГРВІ. Інфекційні хвороби.–Тернопіль: Тернопільський державний медичний університет, (2), 12-19.
  2. Гогунська, І. В. (2018). Місце топічних препаратів у лікуванні тонзилофарингітів.
  3. Рябоконь, О. В., Оніщенко, Т. Є., Ушеніна, Н. С., Фурик, О. О., & Задирака, Д. А. (2019). Інфекційні хвороби: навч. посіб.
Читайте новини першими
Back to top button