6 корисних ідей для догляду за присадибною ділянкою
Підтримання порядку на ділянці біля будинку віднімає багато часу? Насправді вирощування квітів та овочів може доставляти набагато більше задоволення та не примушувати до постійної праці. Отримай корисні поради та дізнайся, які саме товари для саду та городу варто придбати до наступного сезону. Правильна підготовка та наявність чіткого плану дій допоможуть досягти бажаної мети.
Зроби доріжки для структурування території
Часто велика площа, засаджена рослинами, виглядає неохайною, навіть якщо значного безладу там немає. Ретельне планування доріжок є ефективним заходом, щоб розв’язати цю проблему та зробити город доглянутим. Пластиковий садовий бордюр – пристосування, що допоможе справитися з поставленим завданням. Тонкий та водночас міцний матеріал легко вкопувати у землю, а завдяки стійкості до температурних перепадів та вологи виріб слугуватиме роками.
За допомогою пластикового бордюру можна зробити як прямі, так і хвилясті доріжки. Проте важливо подбати, щоб вони мали однакову ширину. Для краси та зручності доріжки можна додатково вкрити гравієм чи галькою або вимостити декоративною плиткою чи бруківкою.
Висаджуйте в’юнкі рослини біля конструкцій
Завдяки цьому не доведеться встановлювати додаткові опори. А поєднання рослин, що мають різні за формою та кольором квіти та листки, дозволить створити власну унікальну композицію. Чудовою ідеєю буде розташувати поряд лавку чи обідню зону на відкритому повітрі – це дозволить милуватися гарною зеленою стіною та відпочивати у затінку.
Зроби свій город більш декоративним
Поєднувати на тих самих грядках овочі, трави та квіти – це дещо незвичайне для багатьох з нас. Проте в багатьох європейських країнах такий підхід практикують вже давно. Однією з його особливостей є планування висадки рослин таким чином, щоб низько-, середньо- та високорослі культури утворювали об’ємні композиції, а ділянка загалом мала точки фокусування. Висаджуйте високі рослини ззаду або з орієнтацією на північ, а низькі – спереду або на південь. Це дозволить забезпечити достатньо світла для всіх культур.
Декоративні рослини, наприклад, настурція, календула та соняшник, будуть приваблювати корисних комах, а також прикрашатимуть собою грядки. Квіткові композиції чудово виглядатимуть поряд з кущиками м’яти або на фоні світло-зелених листочків салату.
Використовуйте спеціальні інструменти
Відсутність найнеобхідніших пристосувань для городника – джерело додаткових зусиль. Коли під рукою немає звичайнісінького шланга для поливу, доведеться постійно носити важкі відра. А через брак розпилювача використання засобів для боротьби зі шкідниками та хворобами виявиться неефективним та знадобиться додаткова обробка. Отже, купити товари для саду та городу важливо ще до настання гарячого сезону.
Мульчуйте ґрунт та заощаджуйте власний час та гроші
Головною проблемою літнього періоду для більшості регіонів є посуха. Нещадне палюче сонце витягує з землі останню вологу, змушуючи щоденно поливати грядки або врешті відмовитися від ідеї вирощування овочів. Проте рішення є – використовувати мульчу. Це захисний шар із деревної стружки, соломи, сіна, сухого листя або скошеної трави, що покриває собою ґрунт, запобігаючи надмірному випаровуванню вологи. До того ж мульча відіграє велику роль у ландшафтному дизайні, оскільки створює своєрідний фон для зелені, яскравих квітів та урожаю.
Додатковий бонус мульчування – зменшення кількості бур’янів. Захисний шар, що покриває землю, обмежує доступ світла до неї, а отже, насіння трави не проростає.
Заощаджуйте, аби втілювати ще більше ідей
Вирощування рослин на власній присадибній ділянці не повинно бути дорогим хобі. Адже для реалізації більшості ідей можна використовувати доступні за ціною товари. Наприклад, чудовою альтернативою покупці розсади може бути її самостійне вирощування з насіння. На початковому етапі можна використати пінополістирольні лотки для м’яса або коробки для яєць, що завжди є під рукою. Коли рослини підростуть, їх можна винести у саморобний парничок.
Надихайтеся новими ідеями та купуйте корисні товари для саду та городу, що полегшують вирощування врожаю.