Пригоди

Бажала прибутку від онлайн-заробітку: як мешанка Миколаївщини втратила 39 тис. гривень

За вказаним фактом дізнавачі відкрили кримінальне провадження

Цей материал також доступний

30 листопада 2023 року до Первомайського районного відділу поліції звернулась 43-річна мешканка Первомайської громади та повідомила про те, що вона стала жертвою шахрайських дій.

Від заявниці поліцейські дізнались, що в одному із месенджерів їй надійшло повідомлення про можливість заробити грошей, виконуючи нескладну онлайн-роботу у зручний для неї час. Жінка погодилась та перейшла за посиланням, яке їй скинув «роботодавець».

“За умовами запропонованого онлайн-заробітку їй потрібно було за власні кошти бронювати номери у готелях, за що вона мала отримати високий відсоток від прибутку. Переказавши на рахунок сайту роботодавця декількома платіжками гроші в загальній сумі 39 тисяч гривень і виконавши усі умови запропонованої ним роботи, вона так і не отримала очікуваний прибуток, а натомість втратила власні кошти”, – йдеться в повідомленні.

За вказаним фактом дізнавачі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 КК України «Шахрайство». Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.

Запам’ятайте, як діють аферисти у подібній шахрайській схемі:

– пишуть у месенджери та пропонують заробіток за виконання нескладних завдань (ставити лайки товарам або відео);

– спочатку невеликі суми дійсно виплачують, аби потенційна жертва повірила привабливим обіцянкам;

– згодом додають до робочої групи, де ставлять завдання викуповувати товари або бронювати готелі;

– після оплати бронювання або товару шахраї зникають разом із вашими грошима.

Поради як уберегти себе:

  • не довіряйте обіцянкам захмарних прибутків;
  • одразу перевірте «роботодавців» через пошукові запити в інтернеті, почитайте відгуки про них;
  • не поспішайте виконувати пропозиції онлайн-роботодавців та перераховувати власноруч гроші на невідомі рахунки. Спочатку порадьтесь і обговоріть це рішення з рідними, знайомими, фахівцями;
  • маєте сумніви – нічого не робіть та одразу зверніться у поліцію.

“Шановні громадяни, пам’ятайте, що завжди треба критично мислити і не поспішати виконувати вказівки незнайомців, особливо щодо переказу власних коштів, які б заробітки вони не обіцяли! Будьте уважними та обережними, бережіть свої заощадження!

Якщо ж ви все таки потрапили до рук аферистів, одразу зверніться до найближчого відділення поліції або телефонуйте 102”, – звертаються до громадян правоохоронці.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button