СуспільствоТема дня

Мер вважає миколаївців обмеженими: він пояснив, чому Генплан міста розробляють іноземці - "люди зі смаком"

"Містяни обмежені у своєму баченні Миколаєва, оскільки в ньому живуть", - каже мер

Цей материал також доступний

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич розказав, що над новим генеральним планом для міста працюють іноземні архітектори тому, що це досвічені архітектори, які мають досвід подібних розробок. Про це йде мова у матеріалі «Шанс на відновлення: Чому Миколаїв у розпал війни почав роботу над генпланом» на сайті «НикВести». Так, більше ніж пів року тому до Миколаєва звернулась Європейська економічна комісія при ООН (UNECE) з пропозицією розпочати планування майбутньої відбудови міста. На той час вже діяв аналогічний проект для Харкова «UN4Kharkiv», тож Миколаїв став другим містом в Україні, яке співпрацює з UNECE, – розповів мер Олександр Сєнкевич.

Європейська економічна комісія звернулась до архітекторів та планувальників по всьому світу для спільної роботи з місцевими експертами над розробкою перспективних генеральних планів реконструкції українських міст. Так до проекту приєднались італійські архітектори з «One Works» та датські інженери групи компаній «COWI», яких на прохання Президента Володимира Зеленського залучило Королівство Данія.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич та планувальниця «One Wokrs» Анна Паез
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич та планувальниця «One Wokrs» Анна Паез

Пояснюючи рішення залучити іноземних фахівців до розробки нового генерального плану та стратегії міста Миколаєва, міський голова Олександр Сєнкевич пояснив, що він хотів, щоб цим займалися «люди зі смаком», які запропонують нові рішення та реальні зміни для Миколаєва. Зазначимо, що раніше розробкою Генерального плану Миколаєва завжди займався проектний інститут «Діпромісто».

— У Миколаєва має бути два документи: стратегія розвитку та генеральний план. І якщо генплан — це візуалізація того, як має виглядати місто, то стратегія розвитку — його текстовий опис. Ми хотіли, щоб цим (генпланом, – прим.) займалися спеціалісти з досвідом подібних розробок. Не технічні працівники, які напишуть, що нічого змінювати не треба, а досвідчені люди зі смаком. Щоб вони створили щось перспективніше та більш еволюційне ніж те, про що мріємо ми. Адже містяни обмежені у своєму баченні Миколаєва, оскільки в ньому живуть, – каже міський голова Олександр Сєнкевич.

Попередній генплан Миколаєва був розроблений ще у 2007 році, але його положення фактично не виконувались. Життя міста в документах та реальності кардинально відрізнялось. Земельні ділянки, віднесені до зелених або берегових зон, забудовувались, а в історичному центрі міста з обмеженою висотністю чомусь з’являлись багатоповерхівки.

Для того, щоб розв’язати ці проблеми, необхідно не лише врахувати юридичні колізії, а й комплексно переосмислити міську територію, вважають в Департаменті архітектури та містобудування Миколаївської міської ради. Саме тому, на їх думку, був обраний цей «довгий, але вірний» шлях розробки нового архітектурного майстер-плану для Миколаєва.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button