Пригоди

Стало відомо, скільки в Миколаївській області відкрили справ щодо прихильників Росії

Більшості обвинувачених від 40 до 70 років.

Цей материал також доступний

З початку повномасштабної війни правоохоронці Миколаївської області зареєстрували 74 кримінальні провадження за фактом державної зради, 48 кримінальних проваджень за фактом колабораціонізму, ще 101 провадження – за фактом обґрунтування, визнання правомірності та заперечення збройної агресії Російської Федерації на території України.

Про це кореспондентам «Суспільного » розповіла прес-секретар Миколаївської обласної прокуратури Валерія Власова.

За словами Власенка, станом на 2 листопада слідство направило до суду вісім справ про державну зраду, тобто завершило слідство. Також до суду скеровано 15 справ про колаборацію.

“Вік місцевих жителів, більшість з яких від 40 до 70 років. Але є і молоді люди. Наприклад, є кримінальні провадження щодо мешканки Березнеговатської громади, якій 20 років, і вона поширювала інформацію через заборонені соцмережі на підтримку Росії, заперечувала дії агресора на території нашої області та України в цілому”, – сказала Власова.

Причини підтримки окупаційних військ теж різні, каже Валерія Власова.

“На питання, чому вони так вчинили, реакція інша. Хтось вибачається і каже, що не знав, що цим вони завдали шкоди і наражали на небезпеку як наш край, так і державу в цілому. Хтось «ганявся» за грошима, адже куратори обіцяли їм винагороду. Інші сумують за Радянським Союзом”, – сказала Валерія Власова.

За словами прес-офіцера Миколаївської ОДА Дмитра Плетенчука, російська пропаганда докладала всіх зусиль, щоб «зіграти» на почутті ностальгії і ототожнити сучасну Росію з Радянським Союзом – саме в радянські часи в Миколаєві працювало більшість суднобудівних і промислових підприємств. Потенційних колаборантів спецслужб РФ шукають переважно в соціальних мережах, каже Дмитро Плетенчук.

«Люди взагалі схильні сумувати за своїм минулим, за молодістю. Саме серед таких людей агенти РФ намагаються шукати лояльних громадян, які можуть мимоволі або за своїми переконаннями надати їм якусь інформацію. Найстрашніше в цій ситуації те, що деякі з них взагалі не розуміють, що своїми діями вчиняють кримінальне правопорушення», – зазначив Дмитро Плетенчук.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button