Суспільство

Рідкісний кулик-сорока з Червоної книги повернувся з Африки на Одещину

Птаха помітили в НПП Тузлівські лимани — фахівці вважають це важливим маркером весняної міграції та стану заповідних водойм

Цей матеріал також доступний:

У Національному природному парку «Тузловські лимани» в Одеській області нещодавно зафіксували повернення рідкісного птаха з Червоної книги — кулика-сороки; про спостереження повідомив доктор біологічних наук, керівник науково-дослідного відділу парку Іван Русєв.

За інформацією науковця, прибережний птах виду Haematopus ostralegus прилетів до парку з Африки. У поширеному ним відео видно чорно-білого кулика з рожевими лапами та яскраво-червоним дзьобом, який прогулюється вздовж урізу води й добуває корм на мілководді.

Русєв нагадав, що минулого року ці птахи вже навідувалися до «Тузловських лиманів»: тоді вони прилетіли з Польщі, певний час трималися на українському узбережжі, а згодом вирушили до Гвінеї-Бісау.

Кулик-сорока є прибережним видом, занесеним до Червоної книги, тож кожна його поява на півдні України фіксується співробітниками парку та орнітологами. Зазвичай птахи обирають ділянки з природними мілинами, де легше знаходити їжу.

Раніше ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button