Суспільство

Знову лякають водіїв "автоштрафами без страховки" - офіційне спростування від патрульної поліції

Камери "бачать" навіть страховку? Спойлер: ні — Олексій Білошицький розклав по поличках

Цей матеріал також доступний:

Черговий “страшний” заголовок про те, що водіїв нібито почнуть масово штрафувати автоматично за відсутність електронної страховки, знову розійшовся соцмережами й телеграм-каналами. І хоча такі повідомлення регулярно “спливають” у стрічці, офіційної підстави для паніки немає.

Як повідомив 5 березня 2026 року перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, станом на зараз система автофіксації не може виписувати постанови саме за відсутність страхового поліса. Причина, за його словами, подвійна: по-перше, бракує законодавчих змін до правил притягнення до відповідальності (потрібні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та підзаконних нормативно-правових актів, де необхідно передбачити можливість фіксації саме відсутності “страховки”); по-друге — технічно система поки не налаштована на виявлення цього порушення.

Водночас патрульні наголошують: під час зупинки автомобіля поліцейськими на дорозі питання наявності поліса перевіряється, як і раніше.

Тож оформлювати страховку все одно потрібно — і як вимогу закону, і як базовий захист для водія та інших учасників руху. Для Миколаєва це особливо актуально, бо місто живе під постійними викликами війни, а зайві витрати через ДТП чи проблеми з документами — це удар по сімейному бюджету.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button