ПригодиТема дня

Затримали командувача логістики Повітряних Сил і начальника СБУ Житомирщини за хабар

320 тисяч доларів «на гарячому»: топ-посадовців Повітряних Сил та СБУ затримали через укриття для авіації

Цей матеріал також доступний:

25 лютого Служба безпеки України провела гучне затримання під час передачі хабара у розмірі 320 тисяч доларів США. За інформацією, яку оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко, йдеться про Командувача логістики Командування Повітряних Сил ЗСУ полковника Андрія Українця та начальника Управління СБУ у Житомирській області полковника Володимира Компаніченка.

За даними місцевих видань, того ж дня у приміщенні Управління СБУ в Житомирській області відбувалися обшуки. У самому відомстві підтвердили факт затримання та розкрили деталі спецоперації.

Слідство стверджує, що фігуранти могли організувати схему привласнення бюджетних коштів під час будівництва фортифікаційних споруд, пов’язаних із оборонною інфраструктурою. Йдеться про додаткові заходи захисту на стратегічних об’єктах, зокрема на оперативних аеродромах Сил оборони, де мали встановлювати захисні конструкції для авіації.

За версією правоохоронців, у травні 2025 року на монтаж збірно-розбірних аркових укриттів було спрямовано 1,4 млрд грн. Водночас перевірки засвідчили, що проєкти не відповідали вимогам безпеки, укриття не гарантували належного захисту літаків, а вартість робіт була суттєво завищена. Попри це підрядники отримували авансові платежі.

Щоб зупинити перевірки та приховати розтрату, посадовці, за даними слідства, організували передачу неправомірної вигоди на суму близько 13 млн грн. Співробітники внутрішньої безпеки СБУ затримали обох «на гарячому» саме під час передачі частини коштів — 320 тисяч доларів США.

Наразі готується повідомлення про підозру за ст. 191 Кримінального кодексу України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Триває досудове розслідування та слідчі дії.

Окремо ситуацію прокоментував Генеральний прокурор Кравченко, підтвердивши затримання високопосадовців Повітряних Сил та СБУ під час спроби передачі неправомірної вигоди.

“Щоб приховати розкрадання бюджетних коштів і зупинити перевірки, командувач логістики звернувся до очільника УСБУ однієї з областей, з проханням «посприяти» у підкупі керівництва військової контррозвідки. Останній погодився, виступив «гарантом» «угоди», оскільки особисто залучив одного з підрядників до схеми. За даними слідства, щоб уникнути відповідальності та забезпечити невтручання у процес перевірок, посадовці запропонували передати близько 13 млн грн (1% від фінансування об’єктів) за приховування розтрати бюджетних коштів. Також планувалося залучення «лояльних» аудиторів для підготовки фіктивних висновків про якість будівництва”

Фактично йдеться про підозру у корупції під час зведення укриттів для бойової авіації в умовах повномасштабної війни — там, де кожна гривня бюджету та кожна конструкція мають значення для безпеки країни.

Раніше ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button