Суспільство

Молодь рятує громади, бо дорослі не встигають: підліткам з Миколаївщини вручили 30 тисяч доларів

Не “посиденьки”, а проєкти: миколаївська молодь отримала 30 тисяч доларів на ідеї для своїх сіл

Цей матеріал також доступний:

Миколаївська обласна державна адміністрація повідомила 23 лютого 2026 року, що в межах освітньої програми UActive благодійного фонду savED підлітки з Миколаївщини отримали 30 тисяч доларів для втілення соціальних ініціатив у громадах, які постраждали від війни. До програми долучилися учасники віком 13-17 років, які влітку 2025 року об’єдналися у 10 команд.

Після навчання з проєктного менеджменту, лідерства та креативності команди підготували власні ідеї та презентували їх у лютому 2026 року у Миколаєві професійному журі. На подальшу реалізацію п’ять команд отримали по 5 тисяч доларів. Загалом підтримка від UActive та інституційних партнерів фонду склала 25 тисяч доларів, ще 5 тисяч для одного з проєктів надала IT-компанія OBRIO.

Серед ініціатив, які планують втілювати в громадах, названо спортивні та освітні хаби, арт-простір, соціально-підприємницький проєкт, ветерансько-молодіжний туристичний клуб і багатофункціональний освітньо-релаксаційний простір. Зокрема, повідомляється, що у селі Софіївка мають облаштувати мультифункціональний історико-спортивний та освітній хаб “Спадщина Відродження”, у Сергіївці створять локацію для занять спортом і відпочинку, а команда “Прибузькі джмелики” реалізує соціально-підприємницький проєкт “ВВ Craft”. Також озвучено ідею арт-простору в селі Миколаївське та створення ветерансько-молодіжного туристичного клубу у Бузькому.

Про підготовку та мотивацію команди розповів 17-річний Андрій Копріянов з Ольшанської громади, пояснюючи, чому підліткам важливо робити зміни саме вдома.

“Найбільше мені запам’яталась командна робота. Для нас важливо зробити щось корисне для громади, бо ми тут народились і виросли. І водночас у нас мало можливостей для молоді. Тому ми хочемо проводити тематичні фестивалі, які гуртуватимуть місцевих жителів”, – сказав він.

У повідомленні також зазначено, що UActive діє з 2023 року. За цей час понад тисяча школярів реалізували більш ніж 40 соціально корисних проєктів у громадах, а після навчання учасники приєднуються до спільноти випускників і продовжують отримувати наставницьку підтримку.

Нагадаємо, раніше ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button