Пригоди

Роки тюрми і сотні тисяч гривень компенсації: суд жорстко покарав водія за смертельну ДТП на Миколаївщині

П’яний водій збив і втік: 22-річний хлопець загинув, суд дав 7 років

17 грудня 2025 року Арбузинський районний суд Миколаївської області ухвалив вирок у справі смертельної дорожньо-транспортної пригоди, що сталася у селі Благодатне Первомайського району. Суд призначив 7 років позбавлення волі Олександру Ковтуну, який, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, збив пішохода та втік з місця аварії.

Окрім реального терміну ув’язнення, суд ухвалив рішення про стягнення значних коштів на користь матері загиблого.

Трагедія сталася майже рік тому, близько 23:50 на вулиці Степовій у селі Благодатне. Водій автомобіля ВАЗ 2110 здійснив наїзд на пішохода — 22-річного місцевого жителя Андрія Котрікова. Від отриманих травм хлопець загинув на місці події. За даними слідства, водій перебував у стані алкогольного сп’яніння та після наїзду покинув місце ДТП, не надавши потерпілому допомоги та не викликавши швидку і поліцію.

Раніше мати загиблого — Тетяна Висоцька — публічно заявляла про своє обурення рішенням суду щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченому з тримання під вартою на домашній арешт, що викликало широкий суспільний резонанс.

Під час судового розгляду Олександр Ковтун визнав свою провину та підтвердив, що перед поїздкою вживав алкоголь. Він також пояснив, що після наїзду злякався та поїхав до матері, не викликавши екстрені служби, оскільки мав один телефон на двох із дружиною. Суд підкреслив, що ці пояснення не звільняють його від відповідальності за залишення потерпілого в небезпеці.

Мати загиблого подала цивільний позов про відшкодування моральної шкоди. Суд задовольнив його та ухвалив стягнути 700 тисяч гривень (з урахуванням уже сплачених 100 тисяч гривень), визнавши глибину моральних страждань, втрату сенсу життя та тяжкий психоемоційний стан жінки після смерті сина.

Таким чином, вирок суду передбачає для винуватця реальний семирічний строк ув’язнення та сотні тисяч гривень фінансових зобов’язань, що стало жорстким, але показовим рішенням у справі про п’яне кермування з фатальними наслідками.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button