"Полон вбиває": сотні миколаївців вийшли нагадати, що їхні рідні досі не повернулись
Понад 250 людей зі світлинами і надією: миколаївці просять владу не забувати про полонених
У Миколаєві 9 листопада 2025 року відбулася чергова акція-нагадування “Не мовчи. Полон вбиває!”, на яку зібралися понад 250 людей. Небайдужі містяни прийшли з плакатами, прапорами та фотографіями своїх близьких. Як передає Суспільне, серед учасників — матері, сестри та дружини військових, які вже місяці й роки чекають бодай звістки про рідних.
34-річний син миколаївки Тетяни зник у грудні 2023 року в Кринках. З того часу жінка не має жодної інформації про його долю.
“Я шукаю і вірю, що він сильний і повернеться додому. Адже жодної інформації про нього немає — ні про загибель, ні про перебування у полоні. Кринки — це дуже важкий напрямок”, — розповіла Тетяна.
“На прапорі зображений мій брат, який зник безвісти на Харківщині, у Вовчанських хуторах, 21 травня 2025 року. І досі ми нічого не знаємо про нього. Ми його чекаємо, сподіваємося, що він живий, у полоні, і скоро повернеться”, — поділилася Людмила, учасниця акції.
Ще одна жінка, Тетяна, розповіла, що її чоловік Ігор пішов захищати Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, і от зник безвісти.
“Вже два місяці ми всі його чекаємо. Він зник у населеному пункті Дорошівка, у Куп’янському районі Харківської області. Усі чекають і вірять у його повернення”, — сказала вона.
Подібні акції родичів полонених і зниклих безвісти оборонців проходять у Миколаєві щотижня. Їхня мета — нагадати владі та суспільству, що за кожним прізвищем стоїть живий біль родин, які не знають, де їхні близькі, і вимагають повернення всіх захисників додому.




