Економіка

Українцям прогнозують втрати врожаю через холодну весну і посуху – що буде з цінами на продукти

Українські аграрії у 2025 році зберуть 56 млн тонн зернових та 21 млн тонн олійних культур – прогноз Мінекономіки

Цей матеріал також доступний:

Українські аграрії у 2025 році зберуть близько 56 мільйонів тонн зернових культур та ще 21 мільйон тонн олійних. Про це днями повідомив заступник міністра економіки, довкілля і сільського господарства Тарас Висоцький в ефірі Українського радіо.

Ранні зернові: падіння через посуху

За словами посадовця, у групі ранніх зернових очікується виробництво на рівні 26 мільйонів тонн. Це трохи менше, ніж минулого року.
Причина падіння врожаю – кліматичні проблеми на південному сході України.

“Зменшення через те, що у південно-східних регіонах врожайність озимих пшениці та ячменю, на жаль, нижче через посуху”, – наголосив Висоцький.

Кукурудза: втрати на півдні, успіх на півночі та заході

Окремо він зупинився на врожаї кукурудзи. У низці регіонів ситуація критична: посіви у Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях фактично знищені.

Втім, основний кукурудзяний пояс України – Сумська, Чернігівська, Полтавська, Київська області та захід регіону – показав високий результат. Завдяки опадам та сприятливим температурам рослини розвинулись якісно, навіть попри пізні посіви.

“Можемо говорити про близько 28 мільйонів тонн, що більше, ніж минулого року”, – повідомив заступник міністра.

У підсумку, сумарний врожай зернових складе 56 мільйонів тонн, тобто залишиться на рівні показників 2024 року.

Олійні культури: стабільність зі змінами у структурі

За прогнозами Мінекономіки, українські аграрії зберуть близько 21 мільйона тонн олійних культур. Цей показник відповідає результату минулого року. Водночас у структурі очікується певна зміна – більше соняшника і трохи менше сої.

Сади та овочі: втрати і цінові коливання

Найбільших проблем зазнало садівництво. Через холодну весну ранні сорти фруктів постраждали значно.

“Так, були втрати по садах, по ранній групі, але по пізніх сортах показники, можливо, будуть трішки кращі і на рівні минулого року”, – пояснив Висоцький.

Посадовець додав, що вже найближчими місяцями українці відчують зниження цін на яблука. Нині вартість тримається на високому рівні, бо у продажу ще залишається продукція врожаю 2024 року, до ціни якої входять витрати на зберігання. Але вже з вересня ціни почнуть падати, а до кінця жовтня стабілізуються.

Не менш показовою є ситуація з овочами: вони будуть доступнішими для покупців, але водночас фермери зможуть отримати економічно вигідну ціну.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button