Політика

"В українському суспільстві переоцінюють проблему корупції", – версія нової прем’єрки Свириденко

Юлія Свириденко заявила, що в Україні "перебільшено" сприймається корупція

Цей матеріал також доступний:

Нова прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко запевнила, що до кінця року будуть вирішені всі невирішені питання в рамках чинної програми співпраці з Міжнародним валютним фондом та так званого Українського механізму — пакета фінансової допомоги від Європейського Союзу. Зокрема, йдеться і про антикорупційні заходи, які викликають особливу увагу міжнародних партнерів.

Утім, своїм свіжим інтерв’ю для Bloomberg News очільниця уряду викликала обурення у частини суспільства. Коментуючи стан боротьби з корупцією, вона намагалася применшити масштаб проблеми, апелюючи до соціології.

“Якщо бути відвертим, то в українському суспільстві та певних соціальних групах це питання загострюється та переоцінюється”, – заявила Ю. Свириденко, додавши, що “переважна більшість громадян вважає корупцію поширеним явищем, але значно менше людей реально з нею стикалися”.

За її словами, міжнародні партнери оцінюють ситуацію за допомогою об’єктивних індикаторів, і тому мають інше бачення.

На тлі цих заяв відбулася серія подій, які лише посилили занепокоєння у суспільстві.

21 липня 2025 року українські правоохоронці провели масштабні рейди у приміщеннях антикорупційних установ. За даними Офісу Генерального прокурора, в Києві було заарештовано неназваного співробітника Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Його підозрюють у шпигунстві на користь Російської Федерації.

Окрім того, було затримано двох слідчих, яких підозрюють у зловживанні службовим становищем — подробиці поки що не розголошуються.

А вже 22 липня 2025 року Верховна Рада ухвалила закон, який, за оцінками експертів, може суттєво обмежити незалежність антикорупційних органів: депутати ВР проголосували за закон, який робить НАБУ та САП підконтрольними Генпрокуратурі.

Це рішення викликало стурбованість серед міжнародних спостерігачів та захисників реформ. ЄС вже попередив: це може стати смертельним ударом для євроінтеграції України.

На цьому тлі заяви Свириденко про “перебільшену” корупцію в країні викликають неоднозначну реакцію. У той час, як міжнародні партнери закликають до посилення прозорості, а громадяни висловлюють недовіру до чиновників, уряд продовжує гнути свою лінію…

Читайте новини першими

Связанные статьи

5 комментариев

  1. Так она часть этой коррупции , в большую политику пришла еше при Порошенко

  2. какая мерзость ....Такое ощущение что таких ставят чтобы добить украинцев.Их матерей .Их детей .В глаза ложь говорит и все.Ничего нет ни коррупции оказывается.Цены низкие.Это оказывается мы себя накрутили и преувеличили.Какая сволочь.Нет слов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button