ПригодиСуспільство

Комар, собака, ти — і черв’як під шкірою: як не стати жертвою паразита

Живий черв’як у оці: в Миколаєві люди заражаються дирофіляріозом від укусів комарів!

Цей матеріал також доступний:

У Миколаївській області фахівці ДУ “Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” зафіксували два випадки дирофіляріозу у червні та липні 2025 року.

Обидва випадки приголомшують: гельмінти завдовжки 6,4 см та 7,5 см витягли… з ока людини! Це не сюжет з фільму жахів — це медична реальність.

Як це працює?

Механізм зараження виглядає просто: комар кусає інфіковану тварину (собаку, кота, дикого хижака), а потім — людину. Усередині людського тіла личинка починає рухатись — до 30 см на добу! Гельмінт здатен проникати під шкіру або слизові оболонки.

Симптоми інфікування:

  • свербіж
  • біль
  • відчуття “ворушіння” під шкірою

Чому саме зараз загроза зростає?

  • висока активність комарів
  • велика кількість безпритульних тварин
  • люди більше часу проводять на вулиці

Як захистити себе:

✅ встановити сітки на вікна та двері
✅ користуватись репелентами, електрофумігаторами, інсектицидними спіралями
✅ носити одяг, що прикриває тіло
✅ регулярно проводити дегельмінтизацію домашніх тварин

Ідентифікацією гельмінтів (зокрема дирофілярій), дослідженням комарів та паразитів займаються у паразитологічній лабораторії ДУ “Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” за адресою: м. Миколаїв, вул. 8 Поздовжня, 11-А

Поділіться цією інформацією — вона може врятувати здоров’я вам чи вашим близьким!

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button