Суспільство

Після ракетних ударів — до відродження: Миколаївський НУК об’єднується з Данією у битві за майбутнє

У Миколаєві запускають освітнє партнерство з Данією: університет кораблебудування отримає 8 мільйонів крон на проєкт із дронами, робототехнікою та енергетикою

Цей матеріал також доступний:

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова у Миколаєві підписав офіційне партнерство з Ольборзьким університетом (AAU) в Данії. Угода передбачає обміни студентами й дослідниками, спільні наукові проєкти, а також впровадження методології проблемно-орієнтованого навчання (PBL) для стимулювання інновацій у регіоні.

🔧 Співпраця стала можливою завдяки фінансуванню у розмірі 8 мільйонів данських крон, яке надав Фонд Orient Steamship Company. Пілотна фаза триватиме протягом 2025–2026 років.

🌊 Обидва міста — Миколаїв і Ольборг — мають спільну морську спадщину та індустріальне минуле, а з 2023 року є містами-побратимами. Зараз Ольборг трансформувався з портового промислового центру в університетське місто і став моделлю для відбудови Миколаєва.

Університет кораблебудування у Миколаєві серйозно постраждав від російських обстрілів у 2022 році — дві ракетні атаки зруйнували частину інфраструктури, через що навчання повністю перейшло в онлайн. Відбудова університету перетворилася на масштабну місію: оновлення підходів до освіти, повернення молоді та сприяння відновленню Миколаєва.

У рамках підготовки до партнерства:

  • У січні 2024 року Миколаїв відвідав міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен;

  • У вересні 2024 року делегація НУК побувала в Данії.

🤝 Минулого тижня відбулося засідання Керівного комітету партнерства. Участь у ньому взяли:

  • Є. Трушляков, ректор НУК;

  • М. Михайлов, проректор НУК;

  • Олав Гейл, проректор AAU;

  • Єспер Роккьєр, професор AAU та заступник директора порту Ольборга;

  • Пітер Хорн Зартсдаль, організація “Інженери без кордонів”;

  • А. Зінченко, радник голови Миколаївської ОВА з питань освіти;

  • Якоб Торрільд Хансен, керівник Офісу Посольства Данії у Миколаєві.

У Данії визнають унікальні знання миколаївських науковців у сферах дронів, енергетики та робототехніки.

Олав Гейл зазначив:

“Ми хочемо зробити свій внесок у те, щоб Україна та Миколаїв розвивалися успішно — це важливе завдання, як не подивись. Крім того, і для нас у Данії це можливість здобути наукові результати, адже дослідники з НУК мають глибокі знання у таких сферах як дрони, енергетичні технології та робототехніка. Цьогоріч ректор університету побував у нас, тож ми впевнені, що маємо міцну основу для плідного партнерства”.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button