Суспільство

Миколаївська земля перетворюється на камінь — дерева гинуть, саджанці не приживаються

Парки нищать власноруч: чому в Миколаєві гинуть навіть доглянуті дерева

Цей матеріал також доступний:

Миколаївська екологиня Інна Тимченко б’є на сполох у своєму дописі на Facebook: нинішній підхід комунального підприємства “Миколаївські Парки” до догляду за зеленими зонами призводить до масштабного виснаження ґрунту і загибелі рослин.

“Якщо Миколаївські Парки не змінять підхід до утримання зелених зон в бік збереження трав’яного покриву, нашим зеленим насадженням прийде кінець”, — написала вона.

За словами екологині, нові саджанці все гірше приживаються. А в деяких місцях підкопати землю під деревами вже просто неможливо — ґрунт став твердим, як камінь.

“Спробуйте зараз підкопати ґрунт, біля дерев, в парку та інших місцях. У Вас цього не вийде. Він кам’яний…” — зазначає вона.

Фахівчиня звертає увагу: у такому середовищі не можуть виживати корисні мікроорганізми, а після дощу волога просто випаровується з оголеної поверхні.

“Якщо пройде колись дощ, чи є в нього хоч якісь шанс зволожити ґрунт? Ні, все випаровується” — наголошує Інна Тимченко.

Також вона фіксує чіткі ознаки ерозії через комбінацію спеки, сильного вітру і відсутності рослинного покриву. Цьогоріч, за її словами, навіть ті дерева, які поливають, почуваються гірше, ніж минулого літа.

“Те, шо ми бачимо — через спеку та сильний вітер в поєднанні з голим ґрунтом — страшна ерозія…”

Раніше, за спокійніших погодних умов, екологи провели виміри температури ґрунту на двох сусідніх ділянках — одна була з травою, інша — оголена. Різниця становила 15°C. Також виміряли рівень кислотності: на голому ґрунті pH виявився кислим, а на ділянці з травою — нейтральним (pH 7.5).

“На оголонему ґрунті pH кислий, то і дерева недоотримують поживних речовин. Поряд, де ґрунт покритий травою, pH 7.5, нейтральний.”

На жаль, як констатує Інна Тимченко, навіть ділянки з трав’яним покривом, які ще залишалися, КП “Парки” все одно косить, замість того, щоб просто прибрати там сміття.

“А краще б просто прибрали там сміття (тільки це певно не вигідно)” — обурено зазначає вона.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button