Суспільство

40 мільйонів податків, а секс — під забороною: що відповів Зеленський моделям OnlyFans

Зеленський відповів на петицію про декриміналізацію порнографії: усе вирішить Верховна Рада

Президент України В. Зеленський офіційно відреагував на електронну петицію, у якій громадяни закликали декриміналізувати порнографію в країні. Ініціативу підтримали понад 25 тисяч українців, що дало підставу для її розгляду главою держави.

У відповіді, оприлюдненій на сайті електронних петицій, Зеленський подякував авторам та підписантам за активну громадську позицію, однак нагадав про розподіл повноважень у правовій державі.


Президент підкреслив кілька важливих моментів:

“Дякую всім, хто долучився до використання такої форми взаємодії влади і суспільства, як електронна петиція, та висловив відповідну позицію.

За результатами розгляду електронної петиції інформую, що Україна є правовою державою; в Україні визначається і діє принцип верховенства права; органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 1, частина перша статті 8, стаття 19 Конституції України)”


Також Зеленський звернув увагу, що порушене питання вже опрацьовується у Верховній Раді — мова йде про законопроєкт №12191, який пропонує змінити статтю 301 Кримінального кодексу України. Якщо документ буде ухвалено, кримінальна відповідальність за порнографію збережеться лише в окремих випадках, зокрема:

  • створення та поширення порнографії без згоди (deep fake, порнопомста);
  • дитяча порнографія та її поширення серед неповнолітніх;
  • матеріали, які містять зоофілію, некрофілію, насильство.

Окрім того, залишаться чинними статті ККУ, які передбачають покарання за втягнення у проституцію, сутенерство та торгівлю людьми.


Президент додав, що пропозиції, викладені у петиції, передані до Верховної Ради — для можливого врахування у процесі розгляду законопроєкту №12191. Це означає, що позиція підписантів стала частиною офіційного законодавчого процесу.


Нагадаємо, раніше на підтримку декриміналізації порнографії публічно висловилась модель OnlyFans, яка сплатила 40 мільйонів гривень податків і закликала президента “не лізти в труси”.

Раніше ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button