Суспільство

Школи закриють — дітей нема, - освітній омбудсмен розповіла про реформи

В Україні масово закриватимуть школи: озвучено три причини, які змусять громади ухвалювати непопулярні рішення

Цей матеріал також доступний:

Українську систему освіти чекає масштабна реорганізація, яка передбачає ліквідацію частини закладів середньої освіти. Причини — демографія, реформа старшої школи та нові вимоги до дистанційної форми навчання.

Про це розповіла освітній омбудсмен Надія Лєщик в ефірі програми “Є розмова”.

За словами омбудсмена, першою і найочевиднішою причиною змін є демографічна ситуація.

“Народжується замало дітей, чимало дітей виїхали за кордон. Не набирається та кількість перших класів, яка набиралась раніше до війни. Тому класи об’єднуються, а школи доводиться закривати”, — заявила Н. Лєщик.

Друга причина — реформа старшої школи, яка передбачає перехід до профільного навчання у ліцеях. Це означає, що частині існуючих шкіл доведеться понизити ступінь, тобто перестати бути закладами старшої школи.

Третім фактором є нова політика Міністерства освіти і науки України щодо дистанційного навчання. Раніше, щоб дистанційний клас вважався повноцінним, у ньому мало бути не менше 20 учнів. Зараз ці вимоги змінилися:

  • для селищ і сіл — мінімум 10 учнів у класі;

  • для міст — не менше 15 учнів.

“Через ці вимоги буде закрито багато шкіл, особливо у прикордонних територіях, де невелика кількість учнів”, — наголосила Н. Лєщик.

Вона також зазначила, що батьки масово звертаються до неї зі скаргами проти закриття шкіл. Омбудсмен закликає громади виважено підходити до таких рішень, враховуючи демографію не лише сьогодення, а й перспективу на кілька років наперед.

“Необхідно дивитись, скільки дітей у громаді та скільки “першачків” буде через три, через п’ять років. Далі – громада повинна прорахувати і забезпечити дотримання прав батьків і дітей. Тобто, якщо ви закриваєте школу, де будуть навчатись учні? Яким чином їх довозитимуть до іншої школи?”, — підсумувала Н. Лєщик.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button