Суспільство

Миколаїв під вогнем ділиться досвідом виживання: Данія бере на озброєння наші схеми захисту

Данія вивчає досвід Миколаївщини з енергетичної безпеки під обстрілами: делегація DEA зустрілась із Кімом

Цей матеріал також доступний:

3 липня на Миколаївщині відбулася зустріч між представниками Данського енергетичного агентства (DEA), Офісу Посольства Королівства Данія в Миколаєві та керівництвом Миколаївської обласної військової адміністрації на чолі з В. Кімом.

До складу данської делегації увійшли:

  • Малене Гайн Нюброе, директорка Центру готовності до ризиків DEA;

  • Ібен Мьоллер Сьондергор, заступниця генерального директора DEA;

  • Ніколай Ломхольт Свенссон, старший радник DEA;

  • Якоб Торрільд Хансен, голова Офісу Посольства Королівства Данія в Миколаєві.

Данська сторона заявила про глибоку зацікавленість у вивченні українського досвіду захисту енергетичної інфраструктури в умовах безперервних атак з боку РФ. Представники DEA особливо відзначили практичні напрацювання Миколаївщини в управлінні ризиками, фізичному захисті критичних об’єктів, швидкому реагуванню на руйнування та адаптивному відновленні енергетичних систем.

В. Кім подякував партнерам з Данії за інтерес до досвіду області у сфері енергетики та висловив готовність до діалогу:

“Україна має значний досвід, зокрема у фізичному захисті та управлінні інфраструктурою. Ми маємо не лише основні, а й резервні лінії живлення, які дозволяють швидко відновити подачу електроенергії навіть у разі пошкоджень. Такі рішення дозволяють продовжувати роботу та забезпечувати енергопостачання навіть в екстремальних умовах. Більшість загроз нам вдається нейтралізувати, але ризики залишаються. Саме тому діалог і спільна робота з європейськими партнерами — вкрай важливі”, — наголосив керівник ОВА.

Окрему увагу під час обговорення приділили концепції “енергетичних островів” — автономних енергетичних кластерів, які забезпечують стабільну роботу критичної інфраструктури навіть у разі масштабного блекауту.

Данські партнери підкреслили, що український досвід надзвичайно цінний для країн-членів НАТО, включаючи Данію, яка також прагне підвищити свою енергетичну стійкість.

Сторони домовилися про розвиток неформального діалогу між енергетичними фахівцями — як на державному, так і регіональному рівнях, які працюють в умовах війни.

Від Миколаївської ОВА в зустрічі також взяли участь М. Марінов, заступник начальника ОВА, та Д. Тарасенко, позаштатний радник першого заступника начальника.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button