Сердючка в Києві заспівала по-російськи — Кремінь звернувся до поліції
Скаргу на концерт подав телеведучий з Миколаєва
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Національної поліції України після того, як під час концерту Вєрки Сердючки у Києві 13 червня звучали російськомовні пісні.
Т. Кремінь повідомив про це на своїй сторінці у Facebook.
Він заявив, що вбачає у діях організаторів порушення статей 23 та 29 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які регламентують використання державної мови у сфері культури та під час публічних заходів.
Омбудсмен нагадав, що у столиці з 2023 року діє мораторій на публічне використання російськомовного музичного контенту, який було проігноровано під час виступу:
«Ми не дозволимо, щоб в українській столиці під прикриттям «розваг» знову легалізували мовну присутність держави-агресора. Це не просто про закон — це про національну гідність. І відповідальність буде», — наголосив Т. Кремінь.
Він пояснив, що використання іншої мови під час культурних заходів допускається лише у випадках, коли це виправдано творчим задумом або визначено окремими нормами щодо прав корінних народів чи національних меншин. Водночас на виконання російських пісень у Києві діє окрема заборона. Уповноважений розпочав захід державного контролю щодо організаторів події.
Скаргу на концерт подав телеведучий з Миколаєва Віктор Дяченко, який повідомив у Facebook, що під час програми використовували російську мову та виконували пісні російською.
Відео з підтвердженням порушення мовного законодавства В. Дяченко додав у коментарях до своєї публікації та закликав інших громадян долучатися до звернень:
«Маємо нарешті припинити мімікрію та чекати російську армію в Києві», — написав В. Дяченко.
Телеведучий родом з Миколаївщини, свою кар’єру розпочинав на FM-радіостанції «Миколаїв», а згодом працював на телеканалі «Миколаїв».
Сердючку в Херсон ,нехай там шазеди розважає . Данилку в армію нізя , він же єдиний такий нето чоловік нето жінка ,
Свободная страна свободных людей.До чего докатились?