СуспільствоТема дня

В Миколаєві "задумали реформу": що буде з лікарями та пацієнтами в Корабельному районі?

"Для населення Корабельного району нічого не змінюється", - директорка ЦПМСД №7 (Відео)

Цей материал також доступний

В червні 2025 року на сесії Миколаївської міської ради розглянуть питання скорочення пʼяти ЦПМСД (Центрів первинної медико-санітарної допомоги) шляхом приєднання їх до двох інших.

Як це позначиться на мешканцях Корабельного району, основну частину якого обслуговує ЦПМСД №7, розповіла його директор Олена Власова, яка завітала нещодавно на засідання Корабельної районної ради ветеранів:

“Зараз у нашому місті задумали реформу. Наш Центр хочуть скоротити, припинити його діяльність: мер і Миколаївське Управління охорони здоров’я вирішили з семи Центрів у місті залишити два – до ЦПМСД №2 на вул. Космонавтів приєднати наш сьомий та перший, а до Центру №3, розташованому біля залізничного вокзалу, приєднають ЦПМСД №№ 4, 5 та 6…

Приєднання не означає ліквідацію амбулаторій, які тут є. Для населення Корабельного району нічого не змінюється щодо отримання медичної допомоги. Ну, як часто вам треба йти до директора або його заступника, або до якихось там чи заступника по економіці, чи до головного бухгалтера? Населення з ними не контактує. Люди контактують з лікарями і медичними сестрами. Усі наші чотири амбулаторії, які знаходяться в Корабельному районі, залишаються на своїх місцях. Усі лікарі, медсестри, реєстратори, санітарки також залишаються. Декларації не зникають. Лише не буде мене як директора, а замість мене буде директор, який сидить у ЦПМСД на вул. Космонавтів. На медичному обслуговуванні це ніяк не позначиться”, – каже Олена Власова (передає кореспондент Кorabelov.info).

“Таке об’єднання пов’язане з тим, що і населення з початком війни багато виїхало (7000 декларацій втратив лише наш Центр), і лікарі деякі поїхали з Миколаєва. Ми ще в гарному положенні, у нас немає дефіциту з фінансування… Але частина Центрів міста залишилися в дефіциті, оскільки виїхало багато людей, звільнилися лікарі. І вони зараз – їм нема чим сплачувати зарплату навіть своїм співробітникам, відправляють людей у відпустки за свій рахунок, скорочують, переводять на пів ставки, на 0,75 ставки… І утримувати в тому об’ємі, як було, своє медичне підприємство вони не в змозі. Тому так вирішили. Подумали, мабуть, порахували – вирішили об’єднати “верхівку“, – додала директорка комунального підприємства ЦПМСД №7.

За її словами, утримувати весь адміністративний персонал, як раніше, економічно не вигідно. Щоб зберегти фахівців, скорочується управлінський апарат.

“Коли депутати проголосують за це на сесії міськради у червні, тоді буде просто передача документації. Усі лікарі залишаться на місцях. На мій погляд, це потреба часу», – додала Олена Власова.

Проєктом Рішення сесії міськради передбачено створення комісій з реорганізації для кожного з медичних підприємств, що припинять свою діяльність. А майно закладів буде передано на праві оперативного управління правонаступникам — Центрам первинної медикосанітарної допомоги №2 і №3.

Метою такої реорганізації у документі названо “покращення якості медичних послуг, підвищення економічної ефективності та оптимізація використання бюджетних коштів”.

Нагадаємо, ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button