Суспільство

«Дитина не одна»: держава шукає домівку для сотень дітей — і купує будинки!

Держава виділить кошти на 120 будинків для великих прийомних родин: половина — для новостворених

Цей материал також доступний

Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомила, що у 2025 році держава планує придбати 120 будинків для великих прийомних родин, із яких 50 — для новостворених. Це частина комплексної програми підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Ключова мета — забезпечити виховання дітей у родинному середовищі, а не в інтернатах.

«Для нас надзвичайно важливо, щоб кожна дитина виховувалась у родині. Якщо дитина втрачає рідних, ми маємо зробити все належне, щоб були люди, які відкриють для неї дім і серце», — підкреслила О. Жолнович.

За її словами, держава розвиває різні форми сімейного виховання. Першочергово, це — забезпечення житлом тих прийомних родин, які беруть на виховання від п’яти дітей і більше. Саме тому і закуповуються просторі будинки за державний кошт.

Контроль за кандидатами у прийомні батьки здійснюється на багаторівневому рівні:

  • проходження спеціального навчання;
  • медичні обстеження;
  • аналіз житлових умов та взаємин у родині.

Такий підхід, наголошує міністерка, дозволяє мінімізувати ризики і гарантувати безпечне середовище для дитини.

На сьогодні в інтернатних закладах перебуває 3 800 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. При цьому більшість із них проживають із бабусями, дідусями або іншими родичами.

Щоб підтримати таких родичів, у 2024 році Мінсоцполітики запровадило виплату «Дитина не одна». Вона дозволяє родичам швидко забрати дитину до себе додому ще до завершення всіх юридичних процедур, отримуючи при цьому необхідну фінансову підтримку.

«Ми працюємо над тим, щоб мінімізувати кількість інтернатів, а діти зростали у сімейному середовищі. Навіть якщо це не рідна сім’я, а соціальна квартира з вихователем, що важливо, наприклад для підлітків, які стали сиротами: аби вони отримали досвід звичайного життя — готувати їжу, самостійно приймати рішення, розвиватися», — додала Оксана Жолнович.

Окремо вона наголосила, що підтримка родин із дітьми має бути комплексною — не лише у вигляді одноразових виплат, а й у забезпеченні житлом, доступом до дитсадків, шкіл, а також можливістю матері не втрачати роботу.

Серед програм, що діють нині:

  • допомога при народженні дитини;
  • «пакунок малюка» або його грошова компенсація;
  • «муніципальна няня»;
  • субсидії на оплату ЖКГ;
  • виплати на дітей у прийомних родинах.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

  1. Украине дети не нужны это просто отмывка денег на европейские гранты .....

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button