Бо лікар - корупціонер: як у Миколаєві під час війни ухилялися від мобілізації
Оформлювала “липові” інвалідності під час війни: миколаївську чиновницю відправили за ґрати
Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва І. Дірко обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави для колишньої в.о. головного лікаря обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Миколаївської обласної ради, яку підозрюють одразу за кількома статтями Кримінального кодексу України. Про це повідомив 7 травня 2025 року Центральний районний суд м. Миколаєва на своїй Facebook-сторінці.
Згідно з матеріалами справи, влітку 2024 року, ще перебуваючи на посаді, посадовиця дала вказівку працівникам МСЕК області розглянути медичні документи військовозобов’язаного та скласти завідомо неправдивий акт огляду. Цей документ став підставою для надання чоловікові статусу інваліда 3-ї групи, що дало йому право на відстрочку від мобілізації та державні виплати.
У подальшому саме на основі цього акту “ухилянту” офіційно встановили інвалідність, що дозволило йому уникнути призову під час повномасштабної війни.
Крім того, підозрювана не задекларувала квартиру в місті Одеса, якою користувалась. Вартість цього житла, за даними слідства, становить 2 538 870 гривень, що є порушенням Закону України «Про запобігання корупції».
Підозрювана заявила, що не переховується, не порушувала процесуальні обов’язки, не спілкувалась зі свідками і просила не задовольняти клопотання прокуратури. Її адвокат наполягав на необґрунтованості підозри та відсутності ризиків.
Однак суд, вислухавши аргументи сторін та вивчивши матеріали справи, став на бік слідства. І. Дірко ухвалив — тримання під вартою. Без жодного шансу вийти під заставу.
Підозрюваній інкримінують:
- ч.1 ст.114-1 КК України – передача або збирання інформації в умовах воєнного стану;
- ч.3 ст.27, ч.1 ст.366 КК України – пособництво у службовому підробленні;
- ч.1 ст.366-2 КК України – недекларування майна.